Pekao awaria systemu
biznesinfo
Autor Konrad Karpiuk - 19 Listopada 2020

Awaria w jednym z największych banków. Klienci odcięci od dostępu do kont, jest oficjalny komunikat

Pekao zaliczył dzisiaj poważniejszą awarię. Klienci w godzinach popołudniowych mieli problem z skorzystaniem z usług bankowości internetowej. Bank przeprosił za problemy.

Bank Pekao ma kłopoty, klienci nie mogli dostać się na konta

Klienci banku Peako 19 listopada koło zaczęli mieć problemy z zalogowaniem się do aplikacji PeoPay. Jak podaje RadioZet, opierając się na relacji jednego z klientów, nie działa nie tylko aplikacja, ale także strona internetowa. Potwierdził to również serwis downdector.pl, monitorujący przestoje na stronach internetowych.

Niedługo później w kontach społecznościowych banku Pekao pojawiły się komunikaty do klientów, w których przeproszono za problemy. Poinformowano, że doszło do awarii i obecnie trwają prace nad opanowaniem kłopotów z systemem.

- Mogą dziś występować problemy z logowaniem do systemu, pracujemy nad tym! Bardzo przepraszamy! - pisał bank Peako na Twitterze.

1. NFZ pokazał stawki. Łóżko na dobę to ponad 800 złotych
2. Anita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromy
3. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw

Klientom wyświetlały się komunikaty o chwilowej niedostepności

Jak podaje portal bankier.pl, pierwsze problemy w logowaniu się do systemu bankowości internetowej Pekao odnotowano już koło godziny 10:00. Klienci otrzymywali komunikaty o chwilowej niedostępności systemu, jednak awaria okazała się znacznie poważniejsza.

- Aktualnie u części klientów mogą występować trudności w korzystaniu z serwisu Pekao24 i aplikacji PeoPay. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie serwisów - poinformował Pekao portal bankier.pl.

Pekao

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News