Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ile będzie zarabiał nowy selekcjoner reprezentacji Polski? Boniek był wyjątkowo hojny
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.01.2021 01:00

Ile będzie zarabiał nowy selekcjoner reprezentacji Polski? Boniek był wyjątkowo hojny

PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS WARSZAWA ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI PRZED WRZESNIOWYMI MECZAMI W LIDZE NARODOW TRENING NA STADIONIE POLONII WARSZAWA N/Z 01/09/2020 SPORT PILKA NOZNA KADRA TRENING REPREZENTACJA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.
East News, Tomasz Radzik

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim jest Paulo Sousa

  • Ile będzie zarabiał nowym selekcjoner reprezentacji

  • Jak wygląda jego wynagrodzenie w porównaniu z poprzednimi trenerami

Paulo Sousa nowym selekcjonerem

Paulo Sousa został trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej i tym samym zastąpił na stanowisku Jerzego Brzęczka. - Reprezentacja za jego kadencji grała słabo, ale odpowiadając już na pytanie, to widać w nim polską mentalność. Jak zwykle widzimy kieliszek w połowie pusty, a nie pełny. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie po dobrej myśli - powiedział w rozmowie z Polsatem prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek powiedział, że "to piłkarze zwolnili trenera". Dodał, że jest decyzja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka była argumentowana tym, że nasza drużyna w ostatnim czasie grała bardzo słabo i nie było żadnych postępów. Problem był też w komunikacji z zespołem.

Portugalski szkoleniowiec i były piłkarz Paulo Sousa ma wnieść do naszej reprezentacji zupełnie nową jakość. Co więcej, oczekiwania wobec nowego selekcjonera są bardzo wysokie.

Kibice niezmiennie od lat śpiewają, że już za cztery lata Polska będzie mistrzem świata, jednakże nieśmiało wszyscy liczymy, że uda się naszym piłkarzom powtórzyć sukces ze sławnego Euro. Wówczas dotarliśmy, aż do ćwierćfinału, a nasza drużyna grała świetnie.

Mimo to Paulo Sousa ma w kontrakcie zapisane, że w przypadku europejskich rozgrywek musi co najmniej wyjść z grupy. W przypadku Mundialu drużyna pod jego wodzą musi dotrzeć minimum do baraży - informuje Onet.

Paulo Sousa może liczyć na pokaźne wynagrodzenie

Duże oczekiwania, ogrom obowiązków oraz spora presja wymagają także sowitego wynagrodzenia. Nietrudno się domyśleć, że Paulo Sousa pieniądze dotychczas liczył w euro, a nie złotówkach, dlatego jego pensja także będzie pokaźna.

RMF FM podaje, że Adam Nawałka jako selekcjoner reprezentacji zarabiał ok. 100 tys. zł miesięcznie. Z kolei Jerzy Brzęczek mógł liczyć na niższe zarobki, które w dobie pandemii koronawirusa zostały zmniejszone o połowę. Gdzie zatem plasuje się Paulo Sousa?

Nowy trener biało-czerwonych do niedawna w Bordeaux zarabiał niemal milion złotych miesięcznie. Pogłoski mówią, że w Polsce jego wynagrodzenie będzie na podobnym poziomie.

- Jestem bardzo zaszczycony, że mogę zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. [...] Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację narodową - powiedział Paulo Sousa w specjalnym filmiku nagranym do kibiców. Dodał, że w polskiej drużynie grają świetni zawodnicy na światowym poziomie. Nietrudno się dziwić, bowiem w szeregach naszej reprezentacji występuje m.in.: Robert Lewandowski - gwiazda Bayernu Monachium czy Wojciech Szczęsny - bramkarz Juventusu.