BiznesINFO.pl
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

PARP zamierza wspierać cyfryzację. Można załapać się na 255 tys. zł

8 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PARP przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców. Program „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” ma pomóc w przeprowadzeniu cyfrowych modernizacji w przedsiębiorstwach.

Przedsiębiorcy mogą zgłosić się do programu między 20 września a 20 października 2021 roku. Wsparcie, na które mogą liczyć przedsiębiorcy to od 51 do 255 tys. zł. Konkurs jest z finansowany Programu Inteligentny Rozwój.

„Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” jest konkursem przeznaczonym dla małych i mikro przedsiębiorstw. Łączna kwota wsparcia przeznaczona dla przedsiębiorców, to 110 mln zł.

– Nowy konkurs, organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, ma na celu przede wszystkim zapewnienie wsparcia finansowego przedsiębiorcom, którzy planują kupić lub licencjonować oprogramowania oraz usługi niezbędne do wdrożenia innowacji procesowych na bazie rozwiązań cyfrowych. Dodatkowo, przedsiębiorcy otrzymają dofinansowanie na środki trwałe, które będą niezbędne do wdrożenia innowacji procesowych w oparciu cyfryzację i dostosowanie modelu działalności w wyniku pandemii koronawirusa – tłumaczy Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jakie projekty można zgłaszać?

Na docenienie mogą liczyć projekty związane z pandemią, a dokładniej takie, które przedstawiają rozwiązania mające na celu minimalizację skutków pandemii.

Wkład ze strony PARP do projektu sięgnie maksymalnie 85 proc. wartości. Minimum 15 proc. musi więc pokryć przedsiębiorca.

Do konkursu będą kwalifikowane projekty, których kalkulacyjny koszt będzie znajdował się między 60 a 300 tys. zł.

Więcej informacji o kryteriach konkursu znajdziemy pod tym linkiem: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-msp-w-obszarze-cyfryzacji-bony-na-cyfryzacje

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Karta kredytowa i smartfon.

Finanse

Aion Bank wszedł na polski rynek. Zaprezentował swoje propozycje dla klientów

Czytaj więcej >