BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Papier toaletowy powyżej 30 zł za opakowanie. Ceny zaczynają szybować do stratosfery

3 Marca 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Papier toaletowy znacząco podrożał. Na cenę wpływa m.in. drożejąca celuloza, choć zdaniem ekspertów papier toaletowy mógłby być tańszy. 

Drogi papier toaletowy

Redakcja portalu Wiadomościhandlowe.pl przyjrzała się cenom na półkach popularnych sklepów sieciowych. W niektórych sklepach ceny są porażające. W warszawskim supermarkecie rolka ręczników papierowych kosztuje 28,79 zł, 8-pak papieru toaletowego to prawie 25 zł, a za 12 rolek trzeba zapłacić ponad 33 zł.

Papier toaletowy podrożał nawet w dyskontach. Portal zauważa, że nawet papier toaletowy Queen Biały 8 rolek kosztuje 7,49 zł, natomiast papier toaletowy Velvet za 39,95 zł za 12 szt.

Produkcja papieru

Na łamach portalu pleszew.nasze miasto.pl, czytamy, że najistotniejszym czynnikiem na wzrost cen papieru toaletowego jest drożejąca celuloza, której zaczęło brakować w czasie pandemii, a brak rosyjskiej celulozy szybko przełożył się do skoku cen.

Papier toaletowy powinien być tańszy

W lutym w rozmowie z portalem Wprost.pl eksperci wyliczyli, uwzględniając koszty produkcji, transportu i marżę, jaka powinna być nałożona przez sklepy, ile powinna kosztować jedna rolka papieru toaletowego.
 

Uwzględniając różne warianty ustalili, że w najdroższej wersji cena jednej rolki powinna się zamknąć w kwocie 1 zł brutto. 
 

Dlaczego więc papier toaletowy jest drogi? Jeden z producentów, z którym rozmawiała redakcja portalu, uważa, że zarówno producenci jak i sprzedawcy obecnych warunkach łatwo mogą wyjaśnić wyższe ceny drożyzną i szalejącą inflacją. Klienci i tak muszą kupić papier toaletowy, bo ten produkt nie ma zamiennika.

Tagi:

Ceny

Podobne artykuły

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >

Handel

Nie Biedronka, nie Lidl. Oto najtańsza sieć sklepów w Polsce
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]