Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ozdrowieńcy i zaszczepieni nie powinni się opalać. Lekarze ostrzegają
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:22

Ozdrowieńcy i zaszczepieni nie powinni się opalać. Lekarze ostrzegają

pixabay, valelopardo
pixabay, valelopardo

Lekarze ostrzegają ozdrowieńców i zaszczepionych przed opalaniem. Dla jednych i drugich będzie lepiej jak zdecydują się unikać promieni słonecznych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego zaszczepieni nie powinni się opalać

  • Dlaczego ozdrowieńcy

Ozdrowieńcy i zaszczepieni narażeni na promieniowanie słoneczne

Choć od czasu pojawienia się koronawirusa na świecie minęło już ponad 1,5 roku. Przez ten czas udało się opracować medykamenty działające przeciwko COVID-19, jednakże wirus wciąż jest nowością, na którą nie ma złotego środka.

Wraz z nadejściem lata pojawiły się nowe niebezpieczeństwa wynikające z promieniowania słonecznego. Na jego działanie szczególnie muszą uważać osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Portal o2.pl powołując się na włoski dziennik "Messaggero" przestrzega o wystawianiu się na działalność słoneczną. Okazuje się, że nie jest wiadome w jaki sposób szczepionki przeciwko COVID-19 współdziałają z promieniami słonecznymi.

Lekarze apelują do zaszczepionych o to, aby unikali promieni słonecznych na kilkanaście dni po szczepieniu.

Apel dotyczy także ozdrowieńców. COVID-19 ma swoje objawy także na skórze, dlatego nie jest wiadome, jak zareaguje w kontakcie ze słońcem.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]