fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, Stare Miasto 16.09.2016. n/z Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta.
Arkadiusz Ziolek/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Kwietnia 2020

Samorządy zmuszone do szukania oszczędności. Cięcia odczują dzieci, ale nie tylko

Oszczędności muszą szukać wszystkie samorządy. Szykują się cięcia w szkołach, co będzie odczuwalne dla uczniów i nauczycieli. Będzie mniej zajęć w szkołach, a co za tym idzie, nauczyciele będą mieli niższe wynagrodzenia - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Oszczędności nieuniknione. Ucierpią uczniowie i nauczyciele

Wszystkie placówki oświatowe pozostają zamknięte od połowy marca. I nie wiadomo, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie. W obliczu kryzysu, jaki wywołała epidemia koronawirusa samorządy są zmuszone do szukania oszczędności. A to odbije się na sytuacji uczniów i nauczycieli.

- Wszystkie dodatkowe godziny z miasta zostały zabrane z powodu braku finansów. Mamy tylko te wynikające z rozporządzenia o ramowych planach nauczania - to część listu, jaki rozesłał do nauczycieli jeden z dyrektorów, który przytacza “Dziennik Gazeta Prawna”.

Rząd będzie zdejmował restrykcje. Minister zdrowia podał datęRząd będzie zdejmował restrykcje. Minister zdrowia podał datęCzytaj dalej

Warszawa szuka oszczędności

W efekcie zajęcia dodatkowe będą ograniczone do jednej lekcji w tygodniu, choć do tej pory były trzy. Cięcia obejmą też przedszkola, które mogły organizować dla dzieci dwie godziny dodatkowych zajęć. Teraz czas ich pracy zostanie skrócony o godzinę. Inną metodą szukania oszczędności jest rezygnacja z działań promocyjnych i zakupy sprzętu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Warszawa szuka w ten sposób oszczędności. - Stawiamy w tej chwili na utrzymanie miejsc pracy. Dlatego dokonujemy cięć, gdzie tylko się da. Dowodem na to jest też pismo rozesłane do burmistrzów, w którym prosimy o powstrzymanie się od dodatkowych wydatków na zakup gadżetów czy organizację działań promocyjnych, eventów - mówi “DGP” Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

I tłumaczy, że z 5 mld zł budżetu na oświatę tylko 2 mld zł pochodzi z subwencji oświatowej. Większość kosztów ponoszą samorządy, a po epidemii będzie im znacznie trudniej. Wiąże się to też z odrzucaniem wielu wniosków o dotacje.

Nowy sposób walki z wirusem w Polsce. Skuteczność metody potwierdzają kolejne laboratoriaNowy sposób walki z wirusem w Polsce. Skuteczność metody potwierdzają kolejne laboratoriaCzytaj dalej

Każda gmina szuka oszczędności

“DGP” podaje, że oszczędności szukają wszystkie gminy. Władze Białegostoku już przekazały, że nie będą finansowały zatrudniania pomocy dla nauczycieli w przedszkolach, a tylko w grupach trzylatków. Utrzymano natomiast pomoc nauczycielską dla dzieci z orzeczeniem lekarskim. Cięcia obejmą m.in. wyposażenie szkół czy inne zakupy. Kolejny rok szkolny będzie ciężki, a nadal nie wiadomo, jak będzie w obecnym.

Więcej w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News