Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Oświadczenie majątkowe Marka Belki. Dwie emerytury, własna firma i rady nadzorcze
Paulina Musianek
Paulina Musianek 18.07.2019 02:00

Oświadczenie majątkowe Marka Belki. Dwie emerytury, własna firma i rady nadzorcze

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Każdy nowy europoseł musi złożyć swoje oświadczenie majątkowe. Obowiązek ten nie ominął też Marka Belki. A ma się czym pochwalić.

Dwie emerytury, duży dom i auto na leasing

Co ciekawe, w rubryce: miejsce zatrudnienia, funkcja lub stanowisko Belka wpisał "emeryt”. Wysokość jego świadczeń emerytalnych imponuje. Były minister finansów uzyskał w ubiegłym roku 87,2 tys. zł z tytułu emerytury z ZUS, czyli otrzymywał w każdym miesiącu 7,26 tys. zł., zaś z ONZ/MFW aż 100,5 tys. zł (8,37 tys. zł miesięcznie). 

Marek Belka jest też współwłaścicielem domu o powierzchni 305 m2 i mieszkania 54m2 oraz posiada auto na leasing - BMW X5 z 2016 roku.

Własna działalność i rady nadzorcze

Marek Belka prowadzi też jednoosobową działalność gospodarczą zajmująca sie konsultingiem, która w 2018 roku przyniosła mu dochód 236,5 tys. zł. Zasiada on też w trzech radach nadzorczych: w spółce EPP, Banku Handlowym i VIG Polska. Dzięki temu “dodatkowe zajęciu” dorobił sobie do emerytury -  dostał 695 tys. zł. Ekonomista jest też wykładowcą Kolegium Europejskim. W poprzednim roku zarobił na uczelni 16 tys. zł.

Oszczędny ekonomista

Marek Belka posiada również niezłe oszczędności, zgromadził aż 2,25 mln zł - 870 tys. złotych jest na lokatach bankowych, polisach ubezpieczeniowych i w funduszach inwestycyjnych) oraz 164 tys. w walucie Stanów Zjednoczonych amerykańskiej i 180 tys. w naszych polskich złotówek.