BiznesINFO.pl > Finanse > Ostatnie dni na wykorzystanie świadczenia. ZUS przypomina, lepiej się pośpiesz
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 25.03.2023 21:18

Ostatnie dni na wykorzystanie świadczenia. ZUS przypomina, lepiej się pośpiesz

Pieniądze z ZUS
BiznesInfo

Został już tylko tydzień na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Nieprzekraczalny termin wyznaczono na 31 marca. ZUS przypomina, że wyjazd może odbyć się później.

Czas ucieka

Jak wynika z informacji udostępnionej na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w całym kraju pozostało jeszcze ok. 500 tys. bonów, których nie aktywowano. Z kolei wykorzystanych zostało blisko 4 mln bonów.

ZUS podaje, że najwięcej bonów przeznaczono na wyjazdy do województwa małopolskiego. Z kolei najwięcej bonów aktywowali mieszkańcy Mazowsza i Górnego Śląska.

Ostatnie dni na aktywację bonu turystycznego

Jak powiedziała cytowana w komunikacie prezes ZUS Gertruda Uścińska, program Polskiego Bonu Turystycznego był dobrym pomysłem. Aktywacja bonu odbywa się poprzez platformę PUE ZUS i jest bardzo prosta.

Prezes ZUS zaznaczyła również, że bon musi zostać aktywowany do końca marca. Jednakże, sam wyjazd opłacony bonem może odbyć się po tym terminie.

Kilkadziesiąt tysięcy miejsc w Polsce

Z informacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że bon akceptuje ok. 28 tys. podmiotów w całej Polsce. Ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polski Bon Turystyczny, zgodnie z informacją ze strony ZUS, to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł. Przysługuje ono jednemu dziecku - jeżeli jest ono niepełnosprawne, wysokość świadczenia wzrasta do 1000 zł. PBT mogą otrzymać ci rodzice, którzy mieli prawo do świadczenia 500 plus przed końcem 2021 roku.