Tankowanie-wikimedia
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 14 Lutego 2020

Nie daj się nabić w butelkę na stacji. Paliwo możesz kupić o 20 gr/l tańsze

Olej napędowy i benzyna na stacjach zaczynają zachowywać się nieadekwatnie do warunków rynkowych. Kierowcy powinni bowiem płacić za paliwo coraz mniej, ze względu na niskie ceny hurtowe paliw.

Nie ma co dziwić się kierowcom, którzy oczekują znacznych zniżek na stacjach paliw. Sytuacja zaczyna być co najmniej dziwna gdy porównamy różnicę w cenach hurtowych o ostatnim czasie a tych na stacjach. Znaczy to, że stacje nakładają coraz większe marże na sprzedawane paliwa.

Pożyczka kilkadziesiąt razy wyższa niż zarobki. Teraz bez problemu bank ci ją przyznaPożyczka kilkadziesiąt razy wyższa niż zarobki. Teraz bez problemu bank ci ją przyznaCzytaj dalej

Olej napędowy i benzyna tanieją. Niestety, nie na stacjach

Olej napędowy w tym tygodniu osiągnął cenę w sprzedaży detalicznej 5,12 zł/l, podczas gdy ceny hurtowe spadły o 23 gr/l (litr Pb95 benzyny bezołowiowej kosztuje z kolei 4,92 zł). Oznacza to, że stacje zarabiają na sprzedających coraz więcej. Podnoszą bowiem marżę, korzystając z niskich cen paliw.

Pomimo ciągłych oczekiwań na spadek cen na stacjach, te jednak wciąż tkwią w miejscu, a jedynymi wygranymi takiej sytuacje są właśnie stacje benzynowe. Wielu kierowców nawet nie ma pojęcia, że zataknować samochód mogą znacznie taniej.

Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

Jest nadzieja dla kierowców

Chociaż sieci paliwowe raczej nie zmieniają swoich cen, to niektóre prywatne stacje zaczęły sprzedawać paliwo w cenach bardziej adekwatnych do cen rynkowych. To także się stacjom opłaca, bo choć mniej zarabiają na marży, to rekompensuje im to liczba kierowców, która przyjeżdża zatankować właśnie u nich.

Można zatem znaleźć stacje, które oferują paliwo niemal 20 gr tańsze na litrze od stacji, które sprzedają je w cenach coraz bardziej zawyżonych. Jeśli więc kierowcy postanowią sami szukać najlepszych okazji, to będą mieli okazję je znaleźć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News