Ogródki działkowe cieszą się dużo większą popularnością niż jeszcze rok temu
Pexels/Ingo Joseph
Autor Radosław Święcki - 3 Maja 2020

Polacy zaczęli pilnie poszukiwać jednego rodzaju nieruchomości. Popyt na nie jest olbrzymi

Wygląda na to, że przymusowa izolacja zmieniła preferencje Polaków dotyczące nieruchomości. Szukamy obecnie większych mieszkań i domów, a na największego beneficjenta obecnej sytuacji wyrastają ogródki działkowe.

Ogródki działkowe wracają do łask?

Rosnąca popularność ogródków działkowych a także zainteresowanie nieruchomościami o większym metrażu – to dwa trendy wyłaniające się z analizy HRE Investments, której szczegóły ujawnia TVN 24 BIS.

Autor analizy Bartosz Turek, przywołując dane portalu Otodom podkreśla, że tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa Polacy byli na ogół zainteresowani zakupem mieszkań o powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych. Tymczasem obecnie szukają przede wszystkim lokali o co najmniej 60 metrach kwadratowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku domów. Jeszcze w marcu największe zainteresowanie budziły budynki co najmniej 60-metrowe, tymczasem teraz najczęściej wpisywaną w wyszukiwarkach internetowych powierzchnią minimalną jest 100 metrów kwadratowych.

Skąd ta zmiana? Zdaniem Turka to efekt przymusowej izolacji, za sprawą której wiele osób mogło dojść do wniosku, że posiadana przestrzeń jest niewystarczająca. Analityk zwraca również uwagę, że przy szukaniu nieruchomości coraz większe znaczenie odgrywać będzie kwestia obecności balkonu, tarasu czy ogródka.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Ale na zmianę preferencji w tej kwestii wpływ ma nie tylko kwarantanna. Turek zwraca również uwagę, że „wzrost metrażu poszukiwanej nieruchomości może też wynikać z tego, że zakupy w większym stopniu wstrzymali w ostatnim miesiącu mniej zamożni Polacy". Analityk podkreśla, że wiele osób może wstrzymywać się z decyzją o zakupie, licząc na obniżki cen. Tych jednak póki co nie ma.

Jest za to ogromne zainteresowanie zakupem działek rekreacyjnych na co wskazują nie tylko statystyki ruchu w internecie, ale też pośrednicy działający w tym segmencie rynku. Turek przytacza dane z których wynika, że zainteresowanie działkami wśród internautów jest najwyższe w historii i ponad trzykrotnie wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał terminOd kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał terminCzytaj dalej

Boom na ogródki działkowe wynika – zdaniem analityka – z niedawnych obostrzeń zakazujących wstępu do parków i lasów, a także zamknięcia obiektów noclegowych. Zdaniem Turka popyt na działki będzie jednak chwilowy i zainteresowanie nimi spadnie wraz z luzowaniem kolejnych obostrzeń.

- Jest to o tyle zasadne, że wynajęcie pokoju w hotelu, pensjonacie lub domku wakacyjnym to rozwiązanie, które wymaga mniej zachodu niż wyszukanie, zakup, urządzenie, a potem utrzymanie działki rekreacyjnej – wyjaśnia ekspert.

Według analityka na stare tory wrócą z czasem również preferencje Polaków dotyczące zakupu mieszkań i domów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  2. Tragiczne informacje na samym początku tygodnia. MZ podało najnowsze dane
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. "Są wskazania, że Chiny oszukiwały świat" . Bardzo mocne słowa polskiego eksperta
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News