BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Będą kolejne obostrzenia? Rzecznik rządu zabrał głos
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:23

Będą kolejne obostrzenia? Rzecznik rządu zabrał głos

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 22.11.2020. n/z Napis na drzwiach - Zamkniete, widzimy sie wkrotce.
East News, Arkadiusz Ziolek

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co z obostrzeniami w Polsce w najbliższym czasie

  • Jak do informacji o wprowadzeniu nowych obostrzeń odniósł się rzecznik rządu

  • Do kiedy będą obowiązywały aktualne obostrzenia

Obostrzenia w Polsce do 14 marca

Rząd wprowadził obostrzenia obowiązujące na razie do 14 marca. Otwarte pozostają hotele, kina i teatry przy maksymalnym obłożeniu wynoszącym 50 proc. Polacy mogą uprawiać amatorsko sport na świeżym powietrzu czy korzystać ze stoków i basenów.

Na ten moment pozostają zamknięte aquaparki oraz siłownie. Te drugie próbują omijać obostrzenia otwierają się jako ośrodki sportowe. Jednocześnie od soboty w całej Polsce obowiązuje noszenie maseczki, a przyłbice i i szaliki są niedozwolone.

Spod tych obostrzeń wyłączone jest woj. warmińsko-mazurskie, wobec którego rząd zastosował obostrzenia regionalne. W tamtym regionie dzieci powróciły do nauki zdalnej, a wszelkiego rodzaju obiekty, np.: galerie handlowe pozostają zamknięte.

Media obiegła informacja, że podobne rozwiązania planowane są w woj. pomorskim oraz lubuskim. Do sprawy odniósł się minister zdrowia, który powiedział, że na ten moment nie ma rozmów na ten temat.

Obostrzenia na razie bez zmian. Decyzje najwcześniej pod koniec tygodnia

Na konferencji prasowej głos zabrał także rzecznik rządu, Piotr Mueller. Odparł, że aktualnie nie ma podjętych żadnych decyzji dotyczących wprowadzania kolejnych obostrzeń.

- Dzisiaj pojawiły się takie informacje medialne, jakoby takie decyzje zostały podjęte. Nie, w tej chwili nadal analizowane są kwestie związane z liczbą zakażeń w całym kraju, obłożenia, jeżeli chodzi o liczbę zajętych łóżek, wykorzystanych respiratorów, badamy też sytuację związaną z udziałem nowych mutacji wirusa w ogólnej liczbie zachorowań - powiedział cytowany przez TVN24.

Dodał, że rząd podejmuje decyzje po otrzymaniu analiz, jednakże tych na ten moment nie ma.

- Natomiast na ten moment nie ma jeszcze zaplanowanego terminu, co do ogłaszania decyzji w zakresie kolejnych terminów, które wynikają z kończącego się w rozporządzeniu terminu obowiązywania obostrzeń. Takiej decyzji jeszcze nie ma. Spodziewam się, że będzie to nie wcześniej niż na koniec tego tygodnia lub początku przyszłego tygodnia - zaznaczył.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Aktualnie borykamy się z trzecią falą pandemii, której apogeum przewidziano na przełomie marca i kwietnia.