BiznesINFO.pl
Lockdown w kolejnych województwach?

Obraz Roberto Cortes z Pixabay

Lockdown w kolejnych dwóch województwach? Niedzielski komentuje doniesienia

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Od soboty twardy lockdown wprowadzono na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Okazuje się, że woj. lubuskie oraz pomorskie również nie mogą spać spokojnie z obawy przed lockdownem. W sprawie zabrał głos minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy lockdown w woj. pomorskim i lubuskim jest możliwy

  • Co na ten temat powiedział minister zdrowia

  • Jak wygląda lockdown w woj. warmińsko-mazurskim

Lockdown w następnych województwach?

Żmudna walka z pandemią koronawirusa wciąż trwa. Aktualnie polski rząd zmaga się z trzecią falą zachorowań i jak sam przestrzega, jej epicentrum może przyjść na przełomie kwietnia i marca. Jednocześnie cały czas wprowadzane są środki bezpieczeństwa mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Najbardziej dotkliwą formą przeciwdziałania COVID-19 jest lockdown. Polacy boją się nie tylko zamknięcia w domach, ale także upadku swoich biznesów ze względu na wprowadzenie ostrych ograniczeń.

Radio RMF FM poinformowało, że aktualnie w resorcie trwają prace nad wprowadzeniem twardego lockdownu w dwóch kolejnych województwach. Miałyby być to woj. pomorskie oraz woj. lubuskie. Bezpośrednio do tej kwestii odniósł się minister zdrowia, Adam Niedzielski.

- To są absolutnie niepotwierdzone żadne informacje - powiedział szef resortu cytowany przez Polsat News. Dodał także, że wprowadzenie lockdownu w tych regionach wcale nie było dyskutowane.

Ścisły lockdown na Mazurach

- Na razie nie ma żadnej decyzji i te decyzje będą dopiero podejmowane oczywiście pod kątem obserwowanych parametrów - podkreślił.

Lockdown w tych województwach miałby wyglądać identycznie jak ten, który został wprowadzony na Warmii i Mazurach. Przypomnijmy, że jest to jedyny region w Polsce, gdzie mamy do czynienia z lockdownem regionalnym.

Ze względu na lockdown tamtejsze dzieci przywrócono do trybu nauki zdalnej, zamknięto m.in.: galerie handlowe, kina i teatry oraz hotele. Rząd swoją decyzję tłumaczył znacznym wzrostem zachorowań w regionie. Obostrzenia obowiązują do 14 marca.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >