BiznesINFO.pl
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

East News, Joanna Gajcy

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Coraz częściej słyszy się o podwyżkach cen produktów pochodzących z Niemiec. Potwierdzają to przedsiębiorcy zza Odry. Czy to oznacza koniec taniej chemii z Niemiec?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak bardzo zdrożeje chemia z Niemiec

  • Z czego wynikają podwyżki

Chemia z Niemiec pożądanym towarem

Chemia z Niemiec na zawsze wpisała się w krajobraz polskich zakupów - cenowo podobna do rodzimych produktów, a jakościowo uważana za lepszą. Tymczasem okazuje się, że ceny chemii z Niemiec mogą pójść w górę.

Portal Deutsche Welle, powołując się na raport monachijskiego instytutu Ifo wskazuje, że Niemcy planują podwyżki, które najmocniej dotkną handel hurtowy.

Pod koniec maja br. podwyżki zadeklarowało 65 proc. przedsiębiorców z Niemiec. Z kolei miesiąc wcześniej było to 54 proc.

Chemia z Niemiec będzie droższa

Klaus Wohlrabe, szef działu ankiet w Ifo tłumaczy, że rosną koszty związane z zaopatrzeniem. W jego opinii na podwyżki cen wpłynął także koronakryzys, gdy producenci obniżali ceny.

Na podwyżki cen wpływają ceny surowców. DW informuje, że w przemyśle już 37 proc. podmiotów deklaruje wzrost cen. Z kolei w budownictwie i usługach jest to odpowiednio 32 proc. i 20 proc.

Na podwyżki cen wpływają ceny surowców. DW informuje, że w przemyśle już 37 proc. podmiotów deklaruje wzrost cen. Z kolei w budownictwie i usługach jest to odpowiednio 32 proc. i 20 proc.

Podwyżki cen - nie tylko chemii z Niemiec, ale innych produktów - możemy obserwować w całej Unii Europejskiej. Podczas, gdy w strefie euro inflacja wynosi ok. 2 proc., Polacy borykają się nawet z 5 proc. wskaźnikiem.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >