Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Niemiecki gigant podbija polski rynek. Klienci z niecierpliwością na to czekali
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 30.05.2024 14:19

Niemiecki gigant podbija polski rynek. Klienci z niecierpliwością na to czekali

zakupy
fot. Unsplash.com/Fons Heijnsbroek

Drogerie DM są obecne w Polsce od dwóch lat i dopiero podbijają rodzimy rynek. Tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów udało im się zbudować pozycję największego gracza na rynku drogerii. Sieć DM jest w Niemczech tak duża, że przebija nawet znanego w Polsce Rossmanna. Otwarcie najnowszego salonu zapowiedziano właśnie w Warszawie. 

Drogerie DM

Drogerie DM są już obecne na 13 rynkach. Oprócz Niemiec, gdzie ma ponad 2 tys. sklepów, niemiecka sieć obecna jest także w Austrii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Chorwacji, Macedonii Północnej, Serbii, Słowenii, Rumunii, Włoszech, a także na Słowacji i Węgrzech. Jak w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl zapowiada jednak dyrektor obszaru Ekspansji DM w Polsce Marcin Detko, sieć ma wobec Polski ambitne plany. Zdominowanie polskiego rynku nie będzie należało do najłatwiejszych zadań, ponieważ prym nad Wisłą od lat wiedzie inna niemiecka marka – Rossmann. Przedstawiciela DM w Polsce to jednak nie odstrasza.

Niezmiennie najchętniej szukamy lokalizacji w pobliżu operatorów spożywczych i z wygodnymi parkingami. Niemniej interesują nas również parki handlowe i budzące się po pandemii centra handlowe. W tych miejscach nasze sklepy już zostały bardzo dobrze przyjęte i tam też chcemy dalej się rozwijać – dodaje Detko

Oszuści podszywają się pod uczelnie. Polacy masowo dostają wiadomości

Ekspansja w Polsce

W 2023 roku sieć liczyła w Polsce 21 drogerii, natomiast w 2024 roku zaplanowano otwarcie kolejnych 20. Sklepy DM można już znaleźć między innymi w Krakowie, Wrocławiu i Zawierciu, a 1 czerwca otworzy się kolejny – w Limanowej. 

Znajdujemy się w bardzo dynamicznej fazie rozwoju i praktycznie z roku na rok podwajamy liczbę sklepów w Polsce, umacniając naszą pozycję w południowo-zachodniej części kraju, w tym szczególnie na Śląsku, ale także systematycznie wkraczamy do nowych województw - mówi Marcin Detko

Plany na Warszawę

Uwadze niemieckiej sieci nie umyka także stolica Polski. Jak zapowiada przedstawiciel firmy, mieszkańcy Warszawy mogą się spodziewać pojawienia się nowych drogerii również w ich mieście oraz jego okolicach.

Po udanym debiucie w Łódzkiem, gdzie z pewnością do końca roku pojawią się nasze kolejne sklepy, możemy oficjalnie potwierdzić, że już jesienią otworzymy pierwszy dm w stolicy – mówi Detko

Na podstawie opublikowanych w sieci ogłoszeń o pracę portal wiadomoscihandlowe.pl wnioskuje, że jesienią DM otworzy swoje drogerie gdzieś pomiędzy Ochotą a Włochami. Kolejny lokal ma się też znaleźć w Mysiadle (powiat piaseczyński). 

 

Źródło: Interia, wiadomoscihandlowe.pl