Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Niemiecki gigant opanowuje polski rynek. Sklep zdobywa nowe miasta, oferuje mega promocje
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 05.09.2023 20:06

Niemiecki gigant opanowuje polski rynek. Sklep zdobywa nowe miasta, oferuje mega promocje

None
Domena publiczna

Niemiecka sieć domów towarowych Woolworth, która dynamicznie rozwija swoją działalność, niedawno wkroczyła na polski rynek. Rozpoczęcie nowej fazy działalności firmy miało miejsce w poniedziałek, 8 maja, kiedy to pierwszy sklep Woolworth otworzył swoje drzwi dla klientów w renomowanym krakowskim centrum handlowym Atut.

Firma rozwija się na polskim rynku

- Rozwijamy się tak szybko, jak żaden inny dom towarowy w Niemczech. Rozpoczęliśmy działalność w 2010 r. od 158 domów towarowych - podaje firma na swojej stronie internetowej.

Firma informuje, że obecnie posiada ponad 500 sklepów w niemieckich śródmieściach, centrach handlowych i sklepach specjalistycznych

“Teraz planujemy wystartować także w Polsce” - czytamy w komunikacie firmy.

Początki działalności

Woolworth to sieć domów towarowych, która dynamicznie się rozwija. Chociaż dzisiaj jest głównie kojarzona z Niemcami, jej początki sięgają roku 1879 i Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu oferującego artykuły gospodarstwa domowego w Pensylwanii, wprowadził innowacyjne podejście do handlu detalicznego.

Jego genialny pomysł polegał na umieszczaniu cen towarów na ladzie, co stanowiło przełomowy moment i ustanowiło nowe standardy w handlu detalicznym. Dzięki tej rewolucyjnej koncepcji, zakupy stały się bardziej przejrzyste i dostępne dla klientów. Ten sposób szybko zdobył popularność i zyskał rozgłos, rozprzestrzeniając się na inne regiony.

Najnowszy sklep firmy. Lokalizacja

Woolworth w 2023 roku planuje otworzyć ponad 20 sklepów.  Pojawią się one m.in. w Poznaniu, KrakowieWarszawie oraz w Łodzi.

Najnowsza lokalizacja sklepu to Łódź. Sklep wynajął powierzchnię w Galerii Łódzkiej. Wielkie otwarcie miało miejsce kilka dni temu - 1 września.

- Jestem bardzo zadowolona. Cieszę się, że dopisała nam frekwencja pod kątem klientów, którzy zebrali się tutaj bardzo licznie. Cieszę się, że mogą być z nami w tym pierwszym dniu, w tych pierwszych godzinach, a nawet minutach. Bardzo miłe jest to, że wspólnie z pierwszym klientem mogłam przeciąć wstęgę i to, że oczekiwali na otwarcie o tak wczesnej godzinie – mówi kierownik sklepu, Karolina Puterczak.

Tagi: Handel sklep