BiznesINFO.pl
Myjnia i samochody rządowe

Piotr Molecki/East News

308 nowych aut dla administracji rządowej. Mało? Dorzucili jeszcze myjnię

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Po samochodach przyszedł czas na rządową myjnię. Fakt donosi, że poza samochodami urzędnicy planują zakup i montaż myjni automatycznej. Przetarg został ogłoszony w środku pandemii przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Rządowa myjnia w planach

Myjnia to kolejny zakup, do którego przymierza się polski rząd. Szczegóły nowego przedsięwzięcia przedstawił Fakt.

Zgodnie z doniesieniami dziennika Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło przetarg na zakup i montaż myjni automatycznej. Organ ten nadzoruje szef KPRM Michał Dworczyk.

Jakie wymagania ma spełniać rządowa myjnia? Urzędnicy przedstawili szczegółową specyfikę. Przede wszystkim myjnia powinna być wyposażona w 15 programów mycia.

Fakt podaje, że rządowi zależy również na nowoczesnych gąbkowych szczotkach, które czyszczą w poziomie i pionie i są produkowane w takiej technologii oraz z takiego materiału, aby ich ingerencja w powłokę lakierniczą mytych pojazdów była możliwie najmniejsza. Co więcej, myjnia ma posiadać także funkcję woskowania aut.

Koszty? Dziennik donosi, że rząd ma zamiar wydać myjnię nawet 470 tys. zł. To już drugie podejście do zakupu rządowej myjni.

Przetarg na samochody rządowe uzupełniony o myjnię

Myjnia ma być uzupełnieniem rządowych zakupów, o których już wcześniej informował Fakt. Pod koniec października, gdy koronawirus zdecydowanie zaostrzył swój kurs, media obiegły doniesienia, jakoby rząd szykował się do zakupu 308 nowych aut.

Zgodnie z przekazem Faktu w przetargu biorą udział cztery firmy: BMW, Volkswagen, Hyundai i Peugeot. Dziennik dotarł do szczegółów trzech ofert.

BMW zaproponowało pojazdy hybrydowe 330E w cenie 184,5 tys. zł za sztukę. Volkswagen zaoferował passaty z napędem na cztery koła za 169,3 tys. za egzemplarz. Z kolei Hyundai zgłosił chęć wyposażenia administracji rządowej w samochody elektryczne po 160 tys. zł za sztukę.

Według pierwotnych ustaleń samochody miały trafić do czterech ministerstw. Nowe pojazdy miałyby służyć członkom resortów: finansów, spraw zagranicznych, zdrowia i obrony narodowej.

Przetarg na samochody miał zostać zorganizowany na początku tego roku. Jednak według Faktu premier Mateusz Morawiecki ostatecznie zrezygnował z tego przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że koncepcja nie została całkowicie porzucona. Co więcej, uległa nawet rozszerzeniu o rządową myjnię.

Tagi:

zakupyrządpieniądze

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >