Myjnia i samochody rządowe
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 29 Listopada 2020

308 nowych aut dla administracji rządowej. Mało? Dorzucili jeszcze myjnię

Po samochodach przyszedł czas na rządową myjnię. Fakt donosi, że poza samochodami urzędnicy planują zakup i montaż myjni automatycznej. Przetarg został ogłoszony w środku pandemii przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Rządowa myjnia w planach

Myjnia to kolejny zakup, do którego przymierza się polski rząd. Szczegóły nowego przedsięwzięcia przedstawił Fakt.

Zgodnie z doniesieniami dziennika Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło przetarg na zakup i montaż myjni automatycznej. Organ ten nadzoruje szef KPRM Michał Dworczyk.

Jakie wymagania ma spełniać rządowa myjnia? Urzędnicy przedstawili szczegółową specyfikę. Przede wszystkim myjnia powinna być wyposażona w 15 programów mycia.

Kaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleKaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleCzytaj dalej

Fakt podaje, że rządowi zależy również na nowoczesnych gąbkowych szczotkach, które czyszczą w poziomie i pionie i są produkowane w takiej technologii oraz z takiego materiału, aby ich ingerencja w powłokę lakierniczą mytych pojazdów była możliwie najmniejsza. Co więcej, myjnia ma posiadać także funkcję woskowania aut.

Koszty? Dziennik donosi, że rząd ma zamiar wydać myjnię nawet 470 tys. zł. To już drugie podejście do zakupu rządowej myjni.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trzynastek na razie nie będzie. Premier podjął twardą decyzję
  2. Niewiarygodny list abp Gądeckiego. Miało być o adwencie, pisał o aborcji i Janie Pawle II
  3. Wydano dowody osobiste z poważnymi błędami. Nawet 10 tys. dokumentów do natychmiastowej wymiany
Nadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznaniaNadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznaniaCzytaj dalej

Przetarg na samochody rządowe uzupełniony o myjnię

Myjnia ma być uzupełnieniem rządowych zakupów, o których już wcześniej informował Fakt. Pod koniec października, gdy koronawirus zdecydowanie zaostrzył swój kurs, media obiegły doniesienia, jakoby rząd szykował się do zakupu 308 nowych aut.

Zgodnie z przekazem Faktu w przetargu biorą udział cztery firmy: BMW, Volkswagen, Hyundai i Peugeot. Dziennik dotarł do szczegółów trzech ofert.

BMW zaproponowało pojazdy hybrydowe 330E w cenie 184,5 tys. zł za sztukę. Volkswagen zaoferował passaty z napędem na cztery koła za 169,3 tys. za egzemplarz. Z kolei Hyundai zgłosił chęć wyposażenia administracji rządowej w samochody elektryczne po 160 tys. zł za sztukę.

Wstydliwa wpadka przy nowych dowodach osobistych. Są w nich błędy, też mogłeś dostać wadliwy egzemplarzWstydliwa wpadka przy nowych dowodach osobistych. Są w nich błędy, też mogłeś dostać wadliwy egzemplarzCzytaj dalej

Według pierwotnych ustaleń samochody miały trafić do czterech ministerstw. Nowe pojazdy miałyby służyć członkom resortów: finansów, spraw zagranicznych, zdrowia i obrony narodowej.

Przetarg na samochody miał zostać zorganizowany na początku tego roku. Jednak według Faktu premier Mateusz Morawiecki ostatecznie zrezygnował z tego przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że koncepcja nie została całkowicie porzucona. Co więcej, uległa nawet rozszerzeniu o rządową myjnię.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
  5. Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach na Black Friday. Sieci rozdają produkty za darmo
  6. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
  7. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
1200 zł dostało już 60 tys. Polek. Niewielu wie, że mężczyźni też mogą dostać1200 zł dostało już 60 tys. Polek. Niewielu wie, że mężczyźni też mogą dostaćCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News