Monety kolekcjonerskie inspirowane sagą o Wiedźminie
Pixabay/kdzwonek
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Listopada 2020

Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Monety kolekcjonerskie cieszą oko i są całkiem popularnym sposobem inwestycji. Mennica Gdańska przygotowuje właśnie kolekcje monet nawiązujących do świata “Wiedźmina” - kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Monety z Wiedźminem

Seria autoryzowanych przez Andrzeja Sapkowskiego monet nawiązujących do sagi o Wiedźminie ma mieć osiem emisji. Pierwsze specjalne monety trafiły do pierwszych kolekcjonerów już w 2019 roku.

Niedawno ukazała się tegoroczna edycja monet z Wiedźminem, wywołując niemałe zamieszanie w świecie fanów sagi, ponieważ oprócz tego, że swym wyglądem nawiązują do ich ulubionej serii, to są wykonane niezwykle kunsztownie, a nakład jest limitowany. W każdej emisji wychodzą kolejne dwie monety. Tegoroczna edycja nawiązuje do opowiadania "Miecz Przeznaczenia".

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościJeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

Serię monet kolekcjonerskich krążków otworzyły monety "Ostatnie Życzenie". Mennica planuje wybić w sumie osiem emisji inspirowanych “Wiedźminem” monet kolekcjonerskich - od 2019 do 2026 roku.

Każda seria składa się z dwóch monet. Mniejszą z nich wybito z 62,2 g czystego srebra. Jej średnica mierzy 45 mm.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Lech Kołakowski jednak odchodzi z PiS, przewaga władzy słabnie. Ujawnił swoje następne kroki
  2. Kasia Kowalska dopiero po chorobie córki ujawniła swoją tragedię. Była śmiertelnie chora
  3. Bon 500 plus wciąż do wydania, skorzystało tylko 1 mln Polaków. Niektórzy dostaną aż 1000 zł

“Grosza daj Wiedźminowi”

Rewers głównej monety tegorocznej edycji przedstawia kultową dla fanów “Wiedźmina” scenę. W centralnej części monety umieszczono tajemniczy kielich wykonany z zielonego, wielowarstwowego szkła, w którym zatopiono płatki złota.

W opowiadaniu w kielichu znajdowała się Woda Brokilonu o szczególnych mocach. Wypicie magicznej wody przez Ciri ma zaważyć o dalszym losie jej i innych bohaterów. Na monecie przedstawiono też trzy postaci: trzymająca kielich Królową Brokilonu, Eithne, podającą kielich Ciri oraz Driadę Braenn.

Scenę uzupełnia oczywiście postać Geralta, który w niezwykle dynamicznej pozie zabija skolopendromorfa - leśnego potwora atakującego mieszkańców. Jego miecz został platerowany czystym złotem. Jej nakład to 2000 sztuk.

Niespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszNiespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszCzytaj dalej

Druga moneta, znacznie większa, która waży aż 1 kilogram, została wybita ze srebra próby 999 ze średnicą 100 mm, dokładnie odwzorowuje postacie, za sprawą wysokiego reliefu. W srebrze zatopiono także kamienie - agaty, które są silnym akcentem na monecie i imitują słońce. Monet wybito naprawdę niewiele, ponieważ jest ich tylko 200.

Inwestowanie w monety

Jak podaje Mennica Gdańska, cena srebra praktycznie się podwoiła, jednak przez cały listopad fani serii o Wiedźminie będą mogli kupić monety w cenie krążków z pierwszej emisji. Do końca miesiąca mniejszą monetę można kupić za 1 399 zł. Od 1 grudnia cena ma wzrosnąć do 1599,00 zł.

Podobnie z większą monetą. W tej chwili można kupić ją już za 13 999,00 zł. Z początkiem grudnia jej cena ma wzrosnąć do 15 999,00 zł.

Dzisiaj, kiedy inwestowanie wydaje się niemożliwe, zakup kolekcjonerskich monet wydaje się bezpiecznym sposobem na lokowanie pieniędzy. Kolekcjonerska moneta nie podda się bowiem działaniu inflacji, w związku z czym jest z pewnością bezpieczniejszą alternatywą do odkładania pieniędzy na koncie.

Moneta z serii o Wiedźminie

Moneta z serii o Wiedźminie

Moneta z serii o Wiedźminie

Moneta z serii o Wiedźminie

Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany terminRząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany terminCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogromna awaria w części Warszawy. Mieszkańcy nie mają ciepłej wody i ogrzewania
  2. Pijany kierowca i 18-letni diler zatrzymani na ulicy Puławskiej
  3. Nowy podatek podwyższy ceny wszystkich produktów. Rząd nie ma zamiaru dłużej się wstrzymywać
  4. Zaskakujący krok Niemiec w sprawie aktywności zawodowej kobiet. Dotyczy najwyższych stanowisk
  5. Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Skąd wzięło się konsumpcyjne święto?
  6. Świetne informacje dla Kamila Stocha. Media podały pilną wiadomość, powinno być lepiej, niż w Wiśle
  7. Nie wiesz jak wykorzystać zalegające w lodówce ogórki? Mamy genialny przepis na chrupiące placuszki, szybkie i efektowne
Już 5 grudnia kluczowa zmiana dotycząca dokumentów. Warto znać swoje prawaJuż 5 grudnia kluczowa zmiana dotycząca dokumentów. Warto znać swoje prawaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News