Mleko od wielbłądów
Pixabay/hansbenn
Autor Maria Glinka - 23 Listopada 2020

Mleko wielbłądzie zachwyca zawartością wartości odżywczych. W Polsce mamy już specjalną hodowlę

Mleko od wielbłądów, mimo egzotycznego wydźwięku, ma nieoceniony wpływ na ludzkie zdrowie. Na produkcje tego rzadko spotykanego wyrobu postawiło gospodarstwo w miejscowości Sanie na Dolnym Śląsku. Choć zainteresowanie nabiałem jest duże to przedsiębiorcy zamierzają rozszerzać swój zasięg, wprowadzając nowe warianty napoju.

Mleko od wyjątkowych zwierząt z jedynej farmy w Polsce

Mleko od wielbłądów to wyrób, który można dostać tylko w jednym miejscu w Polsce. Produkcją tego wyjątkowego napoju zajmują państwo Szymańscy, którzy mieszkają we wsi Sanie na Dolnym Śląsku.

Skąd ten pomysł na biznes? We wsi wszyscy zajmują się uprawą kukurydzy i truskawek. Państwo Szymańscy postawili na nowoczesność. - Przecież nie ma sensu kolejnego spożywczaka otwierać. Dobrze, że szukają pomysłu na siebie - przyznał jeden z mieszkańców wsi w rozmowie z portalem money.pl.

Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówPekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówCzytaj dalej

Mleko o właściwościach prozdrowotnych

Mleko od wielbłądów składem najbardziej przypomina mleko matki. Tym, co wyróżnia ten produkt na tle odpowiedników jest przede wszystkim duża wyższa zawartość drogocennych elementów. Mleko wielbłąda ma dziesięć razy więcej żelaza i trzy razy więcej witaminy C niż popularne w Polsce mleko od krowy.

Dzięki tym wyjątkowym właściwościom napój może wspierać przede wszystkim osoby chore na cukrzycę. Spożywanie wyrobu od wielbłądów zapobiega zbyt dużym wychyleniom wartości cukru, które są groźne dla diabetyków i mogą prowadzić do powikłań.

- Wśród stałych klientów mamy też rodziców dzieci z autyzmem i uczulonych nie tylko na białko, ale i inne produkty. Jedna z mam kupuje u nas mleko już od roku i przyjeżdża na farmę z córeczką. Gołym okiem widać, że zniknęły rumienie i krostki. Mała ma się lepiej – przyznał w rozmowie z portalem money.pl Marcin Jakubowski, szwagier państwa Szymańskich, który zainicjował pierwszą wielbłądzią farmę.

Wszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówWszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

W czym tkwi sekret mleka od wielbłądów?

Państwo Szymańscy wyjawili, że kluczem do sukcesu w produkcji wielbłądziego mleka jest odpowiednie żywienie zwierząt. W odróżnieniu od niemieckich producentów napoju polscy gospodarze postawili na warzywa i karmią wielbłądy marchewką, burakami i kalarepą. Dzięki temu mleko nie jest aż tak słone, jak to pozyskiwane na farmach w Niemczech.

Smak wielbłądziego napoju różni się od doznań, które towarzyszą przy spożywaniu zwykłego krowiego mleka. Mleko od wielbłądów jest bardziej kremowe i delikatnie słodkie.

Kosmiczne plany Wrocławia. Satelity zrobią zdjęcia i sprawdzą czy uczciwie płacisz podatkiKosmiczne plany Wrocławia. Satelity zrobią zdjęcia i sprawdzą czy uczciwie płacisz podatkiCzytaj dalej

Po trudnych początkach wielbłądziej farmy ani śladu. Nowe produkty na horyzoncie

Państwo Szymańscy nie kryją, że początki tego innowacyjnego przedsięwzięcia nie należały do najłatwiejszych. Wszystko dlatego, że rynek wielbłądów w Europie jest znikomy, co przekłada się na wysokie ceny, które trzeba zapłacić za zwierzęta. Koszt samicy oscyluje w granicach 35 tys. zł. Natomiast samiec to wydatek rzędu 15-18 tys. zł.

- Najpierw kupiliśmy 11 wielbłądów, w tym jednego samca. To było trudne, bo UE nie przewiduje tu wsparcia. Dla urzędników wielbłąd to jak egzotyczny pyton. Potem dokupiliśmy kolejne i z nowo narodzoną trójką mamy już 30 zwierząt. Za chwilę urodzi się jeszcze jeden, a w przyszłym roku liczymy nawet na 9 – zdradził Jakubowski.

Powiększanie wielbłądziej rodziny to nie jedyne plany jakie względem farmy mają gospodarze. Przedsiębiorcy zamierzają także poszerzyć swoją ofertę. - Mamy nadzieję, że nowych klientów zdobędziemy mlekiem w proszku. Nie ukrywamy, że nadal jesteśmy na etapie inwestowania – oznajmił Krzysztof Szymański. Dzięki nowemu produktowi gospodarze chcą rozszerzyć krąg swoich odbiorców i kontynuować uświadamianie mieszkańców o niecenionym wpływie mleka na zdrowie ludzi.

Ile kosztuje mleko od wielbłąda? Im więcej litrów kupimy, tym taniej. Przy zakupie 5 litrów za każdy jeden płaci się 50 zł, a przy 10 litrów – 40 zł. Natomiast decydując się na zakup 25 litrów należy zapłacić już tylko 36 zł za litr. Państwo Szymańscy przyznają, że ich produkt cieszy się dużym zainteresowaniem.

Nie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoNie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News