BiznesINFO.pl
Corona से बचने के लिए Golden Mask, इस आदमी के शौक तो देखिए

YouTube / Mumbai Tak

Kazał sobie zrobić maseczkę ze złota. Nie wierzy jednak w jej właściwości ochronne

9 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Biznesmen z Indii zażyczył sobie specjalną maseczkę za ok. 4 tys. dolarów i dostał to, czego oczekiwał. Jej wygórowana cena nie wiąże się jednak z jej właściwościami ochronnymi, w które sam właściciel powątpiewa. Maseczka kosztowała tak dużo ze względu na

Maseczka dla biznesmena z Indii została wykonana ze złota

Niecodzienne zamówienie biznesmena z Indii Shankara Kurhade może zaskoczyć wielu. Kurhade zażyczył sobie specjalną maseczkę, która kosztowała go ok. 4 tys. dolarów. Jej kosmicznie wysoka cena wynika z tego, że wykonano ją w całości ze złota. Maseczka, nad której przygotowaniem rzemieślnicy trudzili się niemal 8 dni, waży 60 gramów. Biznesmen zdecydował się na takie zamówienie, bo lubi otaczać się złotą biżuterią. Wygląda na to, że jest zadowolony ze swojego zakupu - chwali się, że ludzie, którzy widzą go w złotej maseczce, są pod wrażeniem jego ekwipunku. -  Ludzie proszą mnie o selfie - relacjonuje przywoływany przez portal mambiznes.pl biznesmen z Puny (stan Maharasztra). 

Maseczka za 4 tys. dolarów nie ma właściwości ochronnych

Jeszcze bardziej zadziwiający niż cena wykonanej ze złotej maseczki czy ekscentryczne życzenie biznesmena jest fakt, że sam Kurhade powątpiewa we właściwości ochronne swojego kosztownego akcesorium. - Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności - przywołuje jego słowa portal mambiznes.pl. Decyzja biznesmena, który mógł sobie pozwolić na taką w gruncie rzeczy niepotrzebną inwestycję w dobie pandemii, gdy tysiące ludzi na świecie zmagają się ze skutkami kryzysu spowodowanego pandemią lub wciąż zagrożeni są zarażeniem, nie mając dostępu do maseczek lub środków higienicznych czy dezynfekujących, a nawet czystej wody, może budzić moralne zastrzeżenia. Z drugiej strony: kto bogatemu zabroni?

Tagi:

MaseczkizłotoIndie

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Piekarnia

Handel

Niższe ceny gazu. Zdaniem właścicieli piekarni ceny pieczywa nie spadną

Czytaj więcej >
Carrefour rusza z nową akcją, która zachwyci klientów sieci

Handel

Sklepy Carrefour mogą być otwarte w niedziele

Czytaj więcej >
canva/Kaboompics.com z Pexels

Handel

Ceny jaj zaczynają szybować do nieba. A to niestety dopiero początek

Czytaj więcej >

Handel

Ceny masła zaskakują zmiennością. Niedługo mogą czekać nas srogie podwyżki

Czytaj więcej >

Handel

Ptasie Mleczko lżejsze. Lotto Wedel szuka oszczędności

Czytaj więcej >

Handel

Jedna z najstarszych wrocławskich piekarni zakończyła działalność. Dla właściciela była drugim domem

Czytaj więcej >