Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Linie lotnicze będą ważyć pasażerów. Mają ku temu ważny powód
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 31.05.2023 08:47

Linie lotnicze będą ważyć pasażerów. Mają ku temu ważny powód

Samolot
Domena publiczna

Serwis TVN 24 informuje, że nowozelandzkie linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład samolotów. Podobne badanie przeprowadzono w 2021 r.

Średnia waga pasażerów i bagażu podręcznego

Linie lotnicze Air New Zealand zapowiedziały, że będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład samolotów. Wszystko po to, żeby zebrać informacje na temat średniej wagi pasażerów i ich bagażu podręcznego. Linie lotnicze zapewniają o anonimowości, a ważenie ma potrwać od 29 maja do 2 lipca br.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Serwis podaje, że pasażerowie nowozelandzkich linii lotniczych będą ważeni za pomocą cyfrowej wagi, która zlokalizowana jest się przy bramkach

Powołując się na oświadczenie linii, serwis podaje, że informacje o wadze nie będą widoczne dla osoby nadzorującej cały proces. „Mają być także anonimowe, czyli nie będzie można dociec, który pasażer miał daną wagę" - czytamy. Bagaż podręczny będzie ważony oddzielnie.

Powołując się na informacje przekazane przez „The Independent”, „Rzeczpospolita” podaje, że ważenie każdego pasażera przed lotem ma zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć szkody dla środowiska powodowane przez każdy lot.

Anonimowość

"Wiemy, że ważenie się może zniechęcać. Chcemy zapewnić naszych klientów, że waga nie będzie pokazana na żadnym wyświetlaczu. Nikt nie zobaczy Twojej wagi, nawet my" - wskazuje przedstawiciel firmy.

Tagi: Lotnictwo