Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl pilnie wycofał ze sprzedaży pączki. Jest komunikat sieci
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 06.02.2024 22:17

Lidl pilnie wycofał ze sprzedaży pączki. Jest komunikat sieci

Lidl
Iberion; Pixabay/Michal Jarmoluk

Lidl podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży jednego z produktów, który mogliśmy znaleźć na sklepowych półkach popularnej sieci. Jak się okazuje, nie spełniał on odpowiednich standardów z uwagi na zawartość niektórych składników. O co dokładnie chodzi?

Lidl pilnie wycofał ze sprzedaży jeden produkt

Wiele kontrowersji wybuchło wokół jednego z produktów spożywczych, które jakiś czas temu wprowadził do swojej oferty Lidl. Chodzi tu dokładnie o kwadratowe pączki z nadzieniem o smaku jagodowym. Produkt ten miał być idealną propozycją na tłusty czwartek dla wszystkich wegan. Teraz okazało się, że popularna sieć sklepów poinformowała o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży wyżej wspomnianych pączków.

Te osoby nie muszą już płacić składki zdrowotnej. Nowe przepisy od 2024 roku

Wycofany produkt nie spełniał odpowiednich wymagań

Jak się okazało, jagodowe pączki nie spełniały odpowiednich warunków, które są wymagane w przypadku wegańskiego produktu. Słodkości miały bowiem zawierać między innymi odzwierzęcą laktozę. Lidl w poniedziałek poinformował, że dostawca produktu nie spełnił standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadził sieć sklepów w błąd. 

Zobacz także: Pepco rusza z wyjątkowymi okazjami. Do sklepów ustawią się gigantyczne kolejki

Sieć wydała oficjalny komunikat

W poniedziałek, 6 lutego sieć sklepów postanowiła odnieść się do zamieszania związanego z jagodowymi, rzekomo wegańskimi pączkami. Lidl skomentował sprawę we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Przekazano informację o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży wyżej wspomnianego produktu.

Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym. Bezpieczeństwo oraz zaufanie naszych klientów stanową dla nas najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan - czytamy w komunikacie sieci.

Tagi: Lidl Zakupy