lekarze szpital
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Marca 2020

Powstał katalog zaleceń, kogo nie leczyć. Lekarze już stoją przed trudnymi wyborami

Lekarze z Niemiec nie mają wątpliwości. Już niedługo może zabraknąć miejsc do leczenia chorych na COVID-19. W związku z tym powstał specjalny katalog zaleceń, który określa, kto będzie leczony.

Lekarze nie mieli wyjścia

Pandemia koronawirusa nadal zbiera śmiertelne żniwa na całym świecie. Aktualnie najgorzej jest w Europie, szczególnie w takich krajach jak Hiszpania i Włochy. Ale także Niemcy zmagają się z rosnącą liczbą zakażeń i zachorowań na COVID-19. W sumie zmarło tam już 198 osób. A niemieccy lekarze nie mają wątpliwości - będzie jeszcze gorzej.

Lekarze będą wybierać, kogo leczyć

Lekarze z Niemiec obawiają się, że już niedługo zabraknie miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19. Jak podaje WP za dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung”, w związku z tym powstał specjalny katalog zaleceń w sprawie decyzji, kto ma być leczony, a kto nie.

Specjalny dokument został podpisany przez siedem organizacji lekarskich. Katalog uszczegóławia reguły przyjmowania pacjentów, gdy sytuacja nie pozwoli na przyjęcie wszystkich ciężko chorych. Jak podaje WP, chodziło o ustalenie przejrzystych reguł, ponieważ dla lekarzy podejmowanie takich wyborów jest dużym obciążeniem emocjonalnym.

Lekarze mogą odmówić leczenia

W dokumencie znalazł się zapis, że lekarze mogą odesłać pacjenta, gdy jest stan jest już bardzo poważny i nie ma przesłanek świadczących o poprawie stanu zdrowia. Lekarze mogą zostawić pacjenta na oddziale, jeśli przeżycie będzie możliwe podczas stałego pobytu na OIOM-ie.

Do tej pory w Niemczech potwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło 198 osób.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News