BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020. Zakupy w sklepie spozywczym. Wiele osob w obawie przed panika i samym koronawirusem zdecydowało się zrobic zapasy.

East News, Jakub Kamiński

Lagun podbił serca Polaków. O croissancie na drzewie piszą nie tylko polskie media

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Lagun z Krakowa zawładnął sercami wszystkich - rozpalił Polaków, rozgrzał media z całego świata. Jednakże historia laguna może przynieść wiele dobrego i pokazuje to działalność Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. KTOZ zdecydowało się na sprzedaż gadżetów z lagunem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest historia laguna z Krakowa

  • Na jaki pomysł wpadło KTOZ

  • Na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży

Lagun z Krakowa podbija serca na całym świecie

Nikt nie pomyślałby, że zwykła interwencja Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zmieni się w temat do żartów. Kobieta, która zgłosiła się po pomoc stwierdziła, że na drzewie naprzeciwko jej okien siedzi potwór - lagun.

Jakież było zdziwienie ratowników, gdy podczas interwencji okazało się, że nie jest to żaden potwór, a rogalik. Ten z kolei zyskał przydomek "lagun" i stał się marketingowym hitem. Lagunem kusiło klientów Aldi, Biedronka, a nawet Lidl. Na laguna postawił nawet Samsung. Niestety, ale mistrzowie marketingu Ikei nie poszli w tym kierunku.

O lagunie z Krakowa mówiły nawet zagraniczne media. Rogalikowi z krakowskiego drzewka artykuł poświęciło nawet BBC, które zachęcając czytelników napisało "Ludzie nie otwierają okien, boją się wejść do swoich domów". Całość okraszona była zdjęciem niepozornego rogala maślanego.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami obiecało, że wykorzysta popularność laguna w szczytnym celu i wystawi na aukcje gadżety z rogalem w roli głównej. Joanna Repel z KTOZ w rozmowie z money.pl powiedziała, że po dwóch godzinach od wystartowania aukcji, zostały jedynie pojedyncze sztuki. Aktualnie nie ma już nic w sprzedaży.

Lagun króluje w mediach

Na aukcjach internetowych mogliśmy kupić bidony, magnesy, kubki, notesy i zestawy malarskie. Wszystko okraszone rysunkiem laguna w wykonaniu Rynn rysuje oraz Kasi Matusik.

Czas dostawy gadżetów to 10 dni, bo aktualnie są w produkcji. Internauci nie mogą się doczekać kolejnej partii lagunowych gadżetów. Joanna Repel mówi portalowi money.pl, że te powinny pojawić się w przeciągu kolejnych dni.

Pieniądze ze sprzedaży gadżetów zostaną przekazane na wydatki Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. KTOZ prowadzi m.in.: schronisko dla bezdomnych zwierząt. Głównie pod swoją opieką ma psy i koty, ale znajdą się również konie.

Lagun okazuje się być prawdziwą żyłą złota dla różnych branż. Cukiernicy w swojej ofercie mają od kilku dni laguny, a te wciąż rozchodzą się lepiej niż świeże bułeczki. Rzecznik prezydenta Krakowa Monika Chylaszek w rozmowie z RMF FM powiedziała, że miasto ma bogate tradycje gastronomiczne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >