BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020. Zakupy w sklepie spozywczym. Wiele osob w obawie przed panika i samym koronawirusem zdecydowało się zrobic zapasy.

East News, Jakub Kamiński

Lagun podbił serca Polaków. O croissancie na drzewie piszą nie tylko polskie media

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Lagun z Krakowa zawładnął sercami wszystkich - rozpalił Polaków, rozgrzał media z całego świata. Jednakże historia laguna może przynieść wiele dobrego i pokazuje to działalność Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. KTOZ zdecydowało się na sprzedaż gadżetów z lagunem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest historia laguna z Krakowa

  • Na jaki pomysł wpadło KTOZ

  • Na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży

Lagun z Krakowa podbija serca na całym świecie

Nikt nie pomyślałby, że zwykła interwencja Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zmieni się w temat do żartów. Kobieta, która zgłosiła się po pomoc stwierdziła, że na drzewie naprzeciwko jej okien siedzi potwór - lagun.

Jakież było zdziwienie ratowników, gdy podczas interwencji okazało się, że nie jest to żaden potwór, a rogalik. Ten z kolei zyskał przydomek "lagun" i stał się marketingowym hitem. Lagunem kusiło klientów Aldi, Biedronka, a nawet Lidl. Na laguna postawił nawet Samsung. Niestety, ale mistrzowie marketingu Ikei nie poszli w tym kierunku.

O lagunie z Krakowa mówiły nawet zagraniczne media. Rogalikowi z krakowskiego drzewka artykuł poświęciło nawet BBC, które zachęcając czytelników napisało "Ludzie nie otwierają okien, boją się wejść do swoich domów". Całość okraszona była zdjęciem niepozornego rogala maślanego.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami obiecało, że wykorzysta popularność laguna w szczytnym celu i wystawi na aukcje gadżety z rogalem w roli głównej. Joanna Repel z KTOZ w rozmowie z money.pl powiedziała, że po dwóch godzinach od wystartowania aukcji, zostały jedynie pojedyncze sztuki. Aktualnie nie ma już nic w sprzedaży.

Lagun króluje w mediach

Na aukcjach internetowych mogliśmy kupić bidony, magnesy, kubki, notesy i zestawy malarskie. Wszystko okraszone rysunkiem laguna w wykonaniu Rynn rysuje oraz Kasi Matusik.

Czas dostawy gadżetów to 10 dni, bo aktualnie są w produkcji. Internauci nie mogą się doczekać kolejnej partii lagunowych gadżetów. Joanna Repel mówi portalowi money.pl, że te powinny pojawić się w przeciągu kolejnych dni.

Pieniądze ze sprzedaży gadżetów zostaną przekazane na wydatki Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. KTOZ prowadzi m.in.: schronisko dla bezdomnych zwierząt. Głównie pod swoją opieką ma psy i koty, ale znajdą się również konie.

Lagun okazuje się być prawdziwą żyłą złota dla różnych branż. Cukiernicy w swojej ofercie mają od kilku dni laguny, a te wciąż rozchodzą się lepiej niż świeże bułeczki. Rzecznik prezydenta Krakowa Monika Chylaszek w rozmowie z RMF FM powiedziała, że miasto ma bogate tradycje gastronomiczne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >
Marks & Spencer wraca na polski rynek

Handel

Wycofana z Polski marka, wraca z powrotem na nasz rynek. Niemała gratka dla fanów

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/EAST NEWS

Handel

Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia Biedronki

Handel

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Placówki w całej Polsce będą działać dłużej

Czytaj więcej >
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30787724

Handel

Biedronka rusza z hitową promocją. Na majówkę 12 piw za darmo

Czytaj więcej >
Biedronka zmienia stroje swoich pracowników

Handel

Wielkie zmiany w Biedronce, na zakupach aż się zdziwisz. Sieć całkowicie zmienia jeden z najważniejszych elementów

Czytaj więcej >