Kot sklonowany
pixabay.com
Autor Paulina Musianek - 15 Września 2019

Chińczycy sklonowali pierwszego kota w historii. Nie sposób odróżnić go od oryginału

Kot, ukochany pupil i domownik, starzeje się i powoli odchodzi? W Chinach, aby ukoić smutek właściciela, postanowiono... sklonować jego kota, aby mógł cieszyć się nim dłużej.

Kot na zamówienie

Kot, wbrew temu co myślą wielbiciele psów, również może być świetnym przyjacielem człowieka. Jego utrata powoduje często ogromny smutek jego właściciela. Na nietypowy sposób na wyjście z “żałoby” zdecydował się 22-letni chiński biznesmen Huang Yu. Uznał, że jego kot brytyjski krótkowłosy Czosnek jest na tyle wyjątkowy, że warto go… sklonować.

- W moim sercu Czosnek jest niezastąpiony - powiedział Huang, który pomimo wcześniejszego zakopania zwłok ukochanego pupila, postanowił je później wykopać, włożyć do lodówki i przygotować do klonowania. - Czosnek nic nie zostawił dla przyszłych pokoleń, więc mogłem jedynie sklonować - czytamy na nny360.com.

Ta myśl zaprowadziła go do pekińskiej komercyjnej firmy Sinogene Biotechnology Company, zajmującej się klonowaniem zwierząt domowych. Pobrano komórki od zmarłego zwierzaka i stworzono zarodek jego klonu. Około 35 000 dolarów i siedem miesięcy później Sinogene “wyprodukowało”, jak piszą oficjalne chińskie media, pierwszego sklonowanego kota w kraju. Czosnek urodził się zaledwie 66 dni po udanej implantacji zarodka w ciele matki zastępczej. To wydarzenie uznano za kolejny znak, że Chiny stają się światową potęgą w klonowaniu i genetyce.

Podobno firma pracuje teraz nad sklonowaniem konia, a następnie chce klonować zagrożone zwierzęta, w tym pandę i tygrysa południowochińskiego.

Kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej: Płaca minimalna może wynieść nawet 5000 złKampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej: Płaca minimalna może wynieść nawet 5000 złCzytaj dalej

Chińczycy nie zastanawiają się nad moralnością tych działań?

Klonowanie zwierząt domowych na świecie jest w dużej mierze nieuregulowane i kontrowersyjne, jednak w Chińczycy raczej nie wykazują zmartwień dotyczących moralności takich działań. Wielu z nich nie widzi w wykorzystywaniu zwierząt do badań medycznych lub testów kosmetyków niczego zdrożnego czy okrutnego. W Chinach nie obowiązują również żadne przepisy przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

Mi Jidong, dyrektor generalny Sinogene, zdradził, że zanim firma postanowiła rozpocząć klonowanie zwierząt domowych, w 2015 roku przeprowadziła ankietę. Według niej popyt na takie “usługi” jest wysoki. Firma sklonowała już ponad 40 psów, w tym sznaucery czy maltańczyki - niektóre jako zwierzęta domowe, a inne na badania medyczne. Koszt sklonowania psa to 53 000 dolarów.

Poniżej porównanie, jak wyglądał pierwszy, "oryginalny" Czosnek, a na kolejnym zdjęciu klon pierwowzoru.

Kot sklonowany przez Chińczyków

Kot sklonowany przez Chińczyków - nazywa się Czosnek

Jarosław Kaczyński wypowiedział się ostatecznie na temat 13. emeryturyJarosław Kaczyński wypowiedział się ostatecznie na temat 13. emeryturyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Agnieszka Woźniak-Starak wspierana przez dziesiątki gwiazd. Aleksandra Kwaśniewska napisała coś wzruszającego
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News