BiznesINFO.pl
pilne swiat (1)

Pixabay

Koniec z tanimi meblami z Ikea. Gigant podniesie ceny nawet o 50 proc.

3 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Grupa Ingka, która jest operatorem szwedzkiej sieci Ikea, zapowiedziała podwyżki cen ze względu na problemy z transportem i dostępem do surowców. Od 2022 r. ceny w IKEA wzrosną o ok. 9 proc w skali globalnej, jednak różnica wzrostu będzie zależna od sytuacji w danym kraju. Będzie miał na to wpływ m.in. od dostęp do surowców czy poziom inflacji.

Jeden z ulubionych sklepów meblowych Polaków już niedługo nie będzie taki tani jak dotychczas.

biznesinfo-1

Od dzisiaj wzrasta jedno ze świadczeń ZUS. Dostaniesz 2119 zł miesięcznie

CZYTAJ DALEJ

– Niestety, teraz, po raz pierwszy, odkąd wyższe koszty zaczęły wpływać na globalną gospodarkę, musimy przenieść część tych zwiększonych obciążeń finansowych na naszych klientów– poinformował w oświadczeniu Tolga Öncü, kierownik ds. operacji detalicznych w IKEA Retail. Öncü dodał, że posunięcie to zapewni Ikea „konkurencyjność i odporność”, ale dodał, że „przystępność cenowa zawsze będzie dla nas kamieniem węgielnym”.

Szwedzki gigant zdobył uznanie Polaków i niemal w każdym mieszkaniu można znaleźć choć detal z tego sklepu. Dlatego nic dziwnego, że klienci zareagowali na podwyżki bardzo negatywnie. Wiele osób swoimi spostrzeżeniami o dużych podwyżkach cen dzielili się w sieci. Ikea postanowiła się odnieść do licznych komentarzy.

– W Ikea dokładamy wszelkich starań, by nasze ceny były możliwie niskie i stabilne. Jednakże sytuacja na świecie mocno wpływa na transport i powoduje utrudnienia w dostępie do surowców. Uderza to w wiele branż i dotyka także Ikea – czytamy w mediach społecznościowych IKEA.

Ikea odnotowuje straty

Podobnie jak wiele innych koncernów, Ikea boryka się ze znacznymi ograniczeniami w zakresie transportu i surowców, które zwiększają koszty. Ikea na początku listopada 2021 r. poinformowała o spadku rocznych zysków ze względu na wyższe koszty, które ponosi. W związku ze spodziewanymi, dalszymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, szwedzki gigant zapowiedział globalne podniesienie cen.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

140 mln zł kary dla sieci Kaufland. UOKiK podjął decyzję

Czytaj więcej >

Handel

Powraca kultowa promocja Lidla. Klienci się ucieszą

Czytaj więcej >
laptop

Handel

Laptop do biura - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >

Handel

Ceny jaj ostro poszły w górę. Jest drożej o 30. proc niż rok temu

Czytaj więcej >

Handel

Półki Lidla będą uginać się od popularnego produktu. Ustawią się kolejki

Czytaj więcej >

Handel

Lidl właśnie rzucił na półki hit totalny. Klienci bez wątpienia będą zachwyceni

Czytaj więcej >