BiznesINFO.pl
AndrzejRembowski/Pixabay

AndrzejRembowski/Pixabay

Komisarz UE zabrał głos o podejściu Rosji do kwestii energetycznych. Padły zaskakujące słowa

4 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Komisarz UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloni uznał, że Rosja nie będzie zainteresowana wykorzystywaniem gazu do wywierania nacisków politycznych. Według Gentiloniego dostawy na pewno nie będą zależeń od kwestii geopolitycznych.

Komisarz uznał, że jest wiele tematów, które zapewne teraz bardziej zajmują rosyjskich polityków od wojny gazowej z Unią Europejską.

Stanowisko UE zaskakuje ze względu na wciąż wysokie ceny gazu na europejskim rynku, które wywołane są między innymi wynajmem mniejszych przepustowości w gazociągach przez Gazprom.

Paolo Gentiloni mówił też o granicy z Białorusią

Komisarz UE mówił także, że dużo pilniejszy jest teraz problem na granicy polsko-białoruskiej, gdzie należy zatrzymać napływ imigrantów.

Odniósł się także do sytuacji na Ukrainie, która ostrzega świat, że Rosja planuje kolejną inwazję na jej terytorium. Eskalacja konfliktu na Ukrainie została uznana za dużo większy problem od kwestii energetycznych. Gentiloni mówił też, że Rosja najprawdopodobniej nie planuje dalszego używania gazu w swojej polityce.

Komisarz UE mówił także o stratach związanych z oszustwami

Gentiloni pokazał najnowsze dane, z których wynika, że kraje UE w 2019 r. straciły na oszustwach związanych z wyłudzaniem VAT nawet 134 mld euro. Unia Europejska planuje stworzyć więcej przepisów, aby lepiej ścigać oszustów podatkowych.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Będą kary kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo "na koronawirusa". Policja alarmuje

Czytaj więcej >

Polska i Świat

OBYWATELSKIE WYSŁUCHANIE PUBLICZNE O ROZWOJU WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujące słowa prezesa Pfizera w izraelskiej telewizji. Mówił o kolejnych szczepieniach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemcy obawiają się planów Moskwy. Możliwa ewakuacja z Kijowa

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Prawie połowa używanych aut nie powinna trafić do sprzedaży

Czytaj więcej >