Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kilkanaście popularnych modeli samochodów z usterkami. Warto się zgłosić do serwisu jak najszybciej
Joanna Leja
Joanna Leja 19.11.2021 01:00

Kilkanaście popularnych modeli samochodów z usterkami. Warto się zgłosić do serwisu jak najszybciej

skrzynka na listy-list-otwieranie skrzynki-iberion (1)
Biznes Info

Volkswagen i należące do niego Skoda i Audi apelują do posiadaczy ponad 4 tys. aut zarejestrowanych w Polsce o szybkie udanie się do serwisów. W popularnych modelach wykryto wady są wśród nich audi a4 czy volkswagen golf.

Jak podaje portal bankier.pl należąca do koncernu Volkswagena Skoda usterki wykryła w modelach: scala i kamiq (typ: NW). W autach wyprodukowanych w Czechach w sierpniu i wrześniu 2019 r. wadliwa okazała się funkcja wzywania pomocy (e-call), połączenia z informacją (info-call) oraz zawiadomienia o awarii (service-call).

190 aut zarejestrowanych w Polsce powinny przejść przegląd. Ich właściciele otrzymają wezwania do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie wymieniony zostanie moduł OCU.

Volkswagen wykrył wiele wad w popularnych modelach

Volkswagen zgłosił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów model tiguan (typ: 5N). W pojazdach wyprodukowanych w Niemczech pomiędzy lutym 2016 r. a marcem 2019 r. wadliwy okazał się hak holowniczy.

Na liście aut z usterkami znalazł się też volkswagen golf (ósma generacja). W golfach wyprodukowanych w Niemczech między 1 września a 2 października 2020 r. nieprawidłowo działają czujniki zderzenia poduszek powietrznych i napinaczy pasów bezpieczeństwa zamontowane w obu przednich drzwiach, wynikiem czego boczne poduszki bezpieczeństwa, poduszki zabezpieczające głowę oraz napinacze pasów mogą zostać aktywowane z opóźnieniem zwiększając tym samym ryzyko obrażeń.

Najnowsze elektryczne modele volkswagen id.3 też nie są wolne od usterek. W pojazdach wyprodukowanych w Niemczech pomiędzy 13 października a 6 listopada 2020 r. wadliwy jest przewód uziemiony, mógł on zostać nieprawidłowo przykręcony do urządzenia do ładowania akumulatora wysokowoltowego. Volkswagen, wykrył wady mechanizmu zwijającego pas bezpieczeństwa (model t-roc) oraz wykonane z niewłaściwego materiału nakrętki mocujące wahacze (model touareg). Problemy dotyczą 27 aut zarejestrowanych w Polsce.

Audi na liście aut z usterkami

Audi zgłosiło do UOKiK modele, które zostały wyprodukowane w Niemczech pomiędzy 7 listopada 2019 r. a 16 kwietnia 2021 r.. Na liście znalazły się modele: a4, a5, a6, a7, a8, q5, q7, q8 i e-tron (typ: B8, F2, 4L, GE, F8, FY).

Producent poinformował o użyciu nieprawidłowego materiału do wykonania nakrętki lewego i prawego wahacza poprzecznego do tylnej osi wielowahaczowej.

Audi przekazało, że może to, na skutek obciążenia i korozji, utracić swoje właściwości, a to może prowadzić do nierównego ustawienia kierownicy podczas jazdy na wprost oraz do „ściągania” samochodu podczas hamowania lub przyśpieszania. Może również dojść do nagłego, niemożliwego do opanowania wychyleni” kół tylnej osi podczas jazdy z większą prędkością.

W innych 364 pojazdach wyprodukowanych przez Audi wadliwy jest mechanizm zwijający pas bezpieczeństwa przeznaczony dla przedniego prawego siedzenia. Ta wada dotyczy modeli: q3, q3 SB, q3 RS (typ: F3).

Modele a4, a5, a6 i a7 mają zaś niesprawny mechanizm blokujący element zaczepu haka holowniczego oraz nieprawidłowe czujniki zderzenia poduszek powietrznych i napinaczy pasów bezpieczeństwa zamontowane w obu przednich drzwiach.

W modelach a6, a7, a8 i q7 zauważono, że czujniki zderzenia poduszek powietrznych i napinaczy pasów bezpieczeństwa zamontowane w obu przednich drzwiach działają nieprawidłowo.

Jak zapowiedział producent właściciele tych modeli zostaną wezwani do ASO Audi, gdzie usterki będą eliminowane.

Tagi: auto Samochód