BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Logo sieci handlowej Kaufland.

East News, Arkadiusz Ziolek

Kaufland może, ale się nie otwiera. Politycy grożą blokadą

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Kaufland uzyskał możliwość otwierania sklepów w niedzielę za sprawą przekształcenia w placówki pocztowe. Choć sieć sklepów mogła otworzyć się już w niedzielę to tego nie zrobiła. Radna PiS zapowiada blokadę parkingów i namawia do tego samego. Jak Kaufland chce wybrnąć z patowej sytuacji?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Kaufland ominął zakaz handlu

  • Co o zachowaniu Kauflandu myślą przedstawiciele związków zawodowych i politycy

  • Czy będą zmiany w ustawie

Kaufland omija zakaz handlu

Zakaz handlu w niedzielę powoli odchodzi w niepamięć. Dotychczas w niedziele otwarte pozostawały sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stawał właściciel oraz Żabki, które funkcjonują jako placówki pocztowe.

Do tego grona dołączył również Kaufland. Niemiecka grupa dyskontowa przekształciła swoje sklepy w placówki pocztowe. Swoje usługi pocztowe Kaufland będzie świadczył na podstawie umowy o współpracy z firmą kurierską DHL.

Wykorzystanie przez Kaufland luki prawnej w ustawie o zakazie handlu skomentował Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność", który nie jest zaskoczony decyzją niemieckiego giganta.

Cytowany przez Business Insider stwierdził, że "sami w Niemczech nie handlują, a w Polsce nie są w stanie uszanować obowiązującego prawa".

Kaufland blokowany przez prowokacje

Małgorzata Jacyna-Witt, cytowana przez portal wszczecinie.pl tłumaczy, że można ubolewać nad działaniem Kauflandu, ale lepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Radna PiS namawia do blokady parkingów sklepów Kaufland w niedzielę.

Na razie żaden ze sklepów Kaufland nie został otwarty. Dyskont tłumaczy, że bacznie obserwuje sytuację na rynku i jednocześnie przypomina, że pamięta o swoich możliwościach funkcjonowania jako placówka pocztowa. Zapowiada, że będzie reagować na potrzeby swoich klientów, a o wszelkich zmianach informować na bieżąco.

Portal money.pl w wyniku przeprowadzonego śledztwa zauważa, że ze strony internetowej Kauflandu zniknął komunikat o współpracy z DHLem. Wygasły także inne odnośniki prowadzące do komunikatu.

Resort Jarosława Gowina na razie nie planuje zmian w ustawie o zakazie handlu. Wygląda zatem na to, że coraz więcej sieci sklepów działających w Polsce będzie stawać się placówkami pocztowymi.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Cała Polska odwiedzała Złote Tarasy, teraz robią to nieliczni

Handel

Dramat Złotych Tarasów. Ludzie przestali odwiedzać niegdyś najpopularniejszą galerię handlową Warszawy

Czytaj więcej >