Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Jaki biznes otworzyć? Najlepsze pomysły na biznes z małym i dużym kapitałem
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 01.02.2019 01:00

Jaki biznes otworzyć? Najlepsze pomysły na biznes z małym i dużym kapitałem

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Jaki biznes otworzyć? Jaki biznes opłaca się otworzyć? Każdy, kto kiedykolwiek doszedł do wniosku, że nie wystarcza mu praca na etacie, sztywny grafik i narzucona odgórnie lista zadań, zadawał sobie te pytania. Odpowiedzi na nie zależne będą od naszych zainteresowań, trybu życia i oczekiwań. Warto więc rozbić je na części pierwsze.

Jaki biznes otworzyć w domu? Jeżeli jesteście domatorami lub posiadacie dużą rodzinę, która uniemożliwia wam pracę według z góry narzuconego, sztywnego rozkładu - czas zastanowić się nad własną działalnością. Jej charakter różnić się będzie w zależności od tego, w jakich kierunkach jesteście uzdolnieni.

Jaki biznes otworzyć w garażu? Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem?

Praca w domu dla wielu jest wyjątkowo kusząca. Nie bez powodu rekordy popularności biją wpisywane w wyszukiwarki internetowe frazy, takie jak: Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Jaki biznes otworzyć w garażu? Choć może to brzmieć zabawnie, określenie “zaczynał biznes w garażu” nie pozostaje przenośnią. Wystarczy spojrzeć na historię takich gigantów jak Apple czy Harley Davidson.

Przedstawiamy kilka najlepszych pomysłów na to, jaki biznes otworzyć w domu.

Jaki biznes otworzyć 2019: Jaki biznes otworzyć w domu? Jak zarobić pieniądze w domu?

Biuro tłumaczeń.

Jeżeli potraficie komunikować się w przynajmniej jednym języku obcym i marzycie o własnym biznesie bez wychodzenia z domu - możecie otworzyć we własnych czterech ścianach biuro tłumaczeń. Jest to rozwiązanie nie tylko pozwalające na zarobienie dobrych pieniędzy w elastycznym czasie, ale i nie ograniczające naszych horyzontów.

Zanim jednak udamy się do IKEI w celu dobrania najbardziej eleganckich mebli do naszego nowego gabinetu, pochylmy się nad biznes planem. Oceńmy dokładnie nasze zdolności językowe, dotychczasową i potencjalną sieć klientów. Sprawdźmy, ile tego typu biur znajduje się w naszym rejonie, oraz jakim popytem się cieszą. Dopiero wówczas powinniśmy rozpisywać cennik.

Jeżeli interesuje nas praca tłumacza przysięgłego musimy spełnić szereg wymagań, takich jak ukończenie studiów wyższych czy posiadanie odpowiednich certyfikatów. Uprawnienia w tym zawodzie są regulowane umową. Tłumacz przysięgły może brać na swój warsztat pisma urzędowe i sądowe i w rezultacie, zarabiać więcej pieniędzy.

Od nas samych zależy, na jaki rodzaj działalności się zdecydujemy. Do wyboru mamy franczyzę, jednoosobową działalność lub założenie spółki. Ogromnym plusem prowadzenia biura tłumaczeń we własnym domu jest nieograniczona możliwość rozwoju zawodowego. Wraz z rozwojem naszej działalności, możemy walczyć o kolejne certyfikaty. Warto się o nie starać - wartość rynku tłumaczeń rośnie z roku na rok.

Prowadzenie portalu internetowego

Choć posiadanie odpowiedniej domeny internetowej dla wielu osób jest zaledwie dodatkiem do działalności - dla niektórych może być lukratywnym biznesem samym w sobie. Większa ilość odsłon to więcej gotówki w naszej kieszeni.

Jak zabrać się do tego typu działalności? Jeżeli do tej pory nie zarabialiście na prowadzeniu stron internetowych, zastanówcie się, w jakiej dziedzinie posiadacie największą wiedzę. Następnie pomyślcie o przelaniu jej na witrynę. Choć niektórzy wieszczą upadek blogów, wiele gwiazd pojawiających się na stronach kolorowych pism, czy na ekranach telewizorów, wybiło się właśnie dzięki działalności w internecie.

Blog to oczywiście jedna z wielu form prowadzenia dochodowej witryny. Intratnym biznesem może okazać się również internetowy poradnik, którego prowadzić będziemy bezosobowo. Jeżeli zdecydujemy się na ten rodzaj działalności, pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest rozplanowanie wydatków. W jaką domenę powinniśmy zainwestować? Jaki system reklamowy będzie dla nas najlepszy?

Jeżeli już teraz możecie pochwalić się znajomością podstawowych zasad, dotyczących zarabiania na prowadzeniu stron internetowych - warto pomyśleć o tworzeniu ich na zlecenia.

Salon piękności

Jedną z najpopularniejszych form działalności, prowadzonej w domu, są salony piękności. Szczególnie te, oferujące usługi manicure`u i pedicure`u hybrydowego.

Dlaczego akurat stylizowane w domu paznokcie cieszą się taką popularnością? Inwestycja w zestaw do tzw. hybryd zwraca się niezwykle szybko. Zestaw, zawierający m.in. lampę UV i lakiery to wydatek rzędu paruset złotych. Za jedną stylizację zainkasować możemy niewiele mniej.

Oczywiście nim podejmiemy decyzję o otworzeniu salonu kosmetycznego, czeka nas szereg formalności. Jeżeli ich dopełnimy i dokonamy dokładnego rozeznania w rynku - możemy oczekiwać porządnego zysku z pracy w elastycznych godzinach.

Jaki biznes otworzyć w małym mieście? Jaki biznes otworzyć na wsi?

Teoretycznie kilka poprzednich propozycji może być idealne dla wsi lub małego miasta. Szczególnie, jeśli nie ma w nich konkurencji. Oczywistym jest jednak, że każda miejscowość posiada swoją specyfikę.

Jaki biznes otworzyć w małej miejscowości? Jeżeli zachęca do tego jej położenie, dobrym pomysłem może być założenie hurtowni. Usprawni to pracę okolicznych sprzedawców detalicznych a nam zapewni satysfakcjonujący dochód.

Innym pomysłem wartym rozważenia jest franczyzna. Szczególnie, kiedy w naszym posiadaniu pozostaje konkretna przestrzeń handlowa. Katalogi franczyz są na tyle obszerne, że niemal każdy znalazłby coś dla siebie. A już z pewnością coś, czego jeszcze nie ma w danej, małej miejscowości.

Do wyboru mamy najróżniejsze sieci. Zarówno z zakresu handlu jak i usług. Warto przyjrzeć się ofertom zamieszczanym w katalogach franczyz, zarówno mieszkając w małej miejscowości jak i na wsi.

Pomysłem na biznes, który szczególnie wysokie dochody przynieść może na wsi, jest agroturystyka. Coraz więcej osób decyduje się bowiem wypoczywać poza dużymi ośrodkami turystycznymi. Zniechęcenie, jakie wywoływać mogą zatłoczone plaże czy niekończące się kolejki na atrakcje ściąga do małych miejscowości i wsi coraz więcej osób.

Nim jednak uznamy agroturystykę za biznes stworzony dla nas, powinniśmy, jak w każdym przypadku, oszacować popyt na tego typu usługi. Jeżeli w naszej okolicy funkcjonują gospodarstwa, oferujące podobne formy wypoczynku, zastanówmy się nad utworzeniem konkurencyjnego cennika. Jeżeli nie - może to najwyższy czas, aby zapełnić pewną niszę!

Jeżeli zamieszkujemy jednak w okolicy skansenu, pomników przyrody czy zabytkowych budowli, ale nie jesteśmy zainteresowani agroturystyką - pojawia się jeszcze jedno rozwiązanie, mogące zasilić nasz budżet. To zawód przewodnika turystycznego. Można go wykonywać w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej lub kilku rodzajów spółek. Choć wiąże się to z szeregiem różnych formalności, jeżeli dobrze znamy swój region, warto podjąć to wyzwanie.