BiznesINFO.pl
Jacek Kurski obłowił się w TVP. Opozycja podliczyła.

Flickr, European Parliament

Jacek Kurski zarobił w TVP prawie 3 mln zł. Wszystko podliczyła opozycja

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Jacek Kurski nie może narzekać na swoje zarobki jak prezes TVP. Opozycja wyliczyła, że były polityk i obecny potentat mediowy przez kilka lat swojej prezesury zarobił 2,7 mln zł. Niektóre lata były naprawdę obfite.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile pieniędzy zarobił Jacek Kurski jako prezes TVP

  • Ile wynosiło jego wynagrodzenie w poszczególnych latach

  • Z czego zasłynął Jacek Kurski jako prezes TVP

Jacek Kurski zarobił miliony

Jacek Kurski to postać niebywale barwna, dla którego szansą na powrót do gry było objęcie stanowiska prezesa Telewizji Publicznej. Interpelację poselską w sprawie zarobków Jacka Kurskiego złożył przewodniczący Nowoczesnej, Adam Szłapka. Liczby są zniewalające.

Onet informuje, że TVP po ponad dwóch miesiącach w końcu zdecydowała się odpowiedzieć posłowi na zadane pytanie. Kwoty uwzględniają już wypłatę wszystkich składników wynagrodzenia.

" W 2016 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 5,92 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia [...] W 2017 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 10,33 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. [...] W 2018 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 15,36 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. [...] W 2019 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 14,36 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. [...] W 2020 r. łączną kwotę brutto stanowiącą 5,49 - krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. [...]" - pisze portal.

Autor interpelacji wyliczył, że Jacek Kurski łącznie zarobił 2 mln 710 tys. 654 zł. Roczne zarobki Jacka Kurskiego prezentują się odpowiednio: 304 tys. 78,92 zł, 545 tys. 892,60 zł, 811 tys. 704,72 zł, 758 tys. 859,36 zł oraz 290 tys. 121 zł.

Jacek Kurski jako prezes TVP

Przewodniczący Nowoczesnej uważa, że "to nie wszystko" i zapowiada, że temat zarobków prezesa TVP będzie sprawdzał dalej.

Jacek Kurski z miliardami dla telewizji publicznej całkowicie zmienił oblicze tamtejszej ramówki. Przywrócone zostały stare teleturnieje, ale również szereg nowych programów. Jednocześnie Jacek Kurski słynie ze swojego umiłowania do disco polo i jak sam zapewnił, dopóki on jest prezesem TVP, to dla Zenona Martyniuka zawsze znajdzie miejsce.

Jacek Kurski nie cieszy się także sympatią prezydenta i premiera. Kilka tygodni temu Onet informował o tym, że prezydent chciałby "głowy" prezesa TVP, ponieważ ten go swego czasu ośmieszył. Politycy PiS w rozmowie z portalem zapewniają, że Jacek Kurski może być spokojny. - Dopóki tego typu propaganda będzie działać - mówią.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >
rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >
Samochody do naprawy przez jeden wadliwy szczegół

Polska i Świat

Najpopularniejsze auta w Europie. Na pierwszym miejscu Peugeot 208

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo na nowy numer telefonu. Policja ostrzega

Czytaj więcej >
Policja, Radiowóz, Wóz Więzienny, zatrzymanie, przestępca, oszust

Polska i Świat

Okradł sklep, bo się nudził. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

Czytaj więcej >