inpost
Pixabay/StockSnap
Autor Paulina Musianek - 18 Września 2019

InPost już nie wyśle SMS. Operator rezygnuje przez oszustów

InPost rezygnuje z wysyłania wiadomości SMS do swoich klientów. Powodem wprowadzenia tej zmiany są cyberoszuści. O statusie przesyłki będziemy musieli dowiadywać się w inny sposób.

InPost kończy z SMS-ami do klientów

InPost do tej pory pozwalał klientom śledzić status przesyłek nadanych do Paczkomatów w wygodny sposób za pośrednictwem wiadomości SMS. Teraz jednak nie będzie to już możliwe. W komunikacie przesłanym do mediów InPost pisze: “W związku z falą fałszywych SMS wstrzymujemy wysyłanie wiadomości związanych ze statusem przesyłki”.

- Jako jeden z pierwszych operatorów logistycznych w Polsce całkowicie rozwiązujemy problem, z jakim boryka się branża, czyli z fałszywymi SMS-ami. Od teraz informujemy: InPost nie wysyła żadnych informacji o płatnościach lub statusie przesyłki poprzez SMS – powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost S.A.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

W czerwcu firma poinformowała o fałszywych SMS-ach informujących o konieczności dopłaty do przesyłki, które są przesyłane klientom firmy. "InPost NIGDY nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach, a tym bardziej z linkami zewnętrznymi. Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się wyłącznie w Managerze Paczek lub na fakturze. Zapewniamy, że mamy bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych i bezpieczeństwo danych osobowych naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Najbezpieczniejszym obecnie rozwiązaniem jest używanie naszej aplikacji, w której znajdziecie Państwo m.in. kody odbioru paczek. Zachęcamy do pobrania i zainstalowania naszej aplikacji" - napisano wówczas w oświadczeniu. Przestępcy wyłudzali od klientów Inpostu dane do logowania i wyprowadzali pieniądze z kont ofiar ataków.

Jak widać InPost nie mógł jednak zwalczyć problemu związanego z cyberoszustwami i postanowił całkowicie wycofać wysyłanie wiadomości tekstowych. Teraz jedyną możliwością śledzenia swoich przesyłek od InPost jest przez korzystanie z aplikacji mobilnej InPost zainstalowanej na smartphonie InPost lub na stronie internetowej inpost.pl/sledzenie-przesylek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Nie żyje 10-latek, który zatruł się skażonym mięsem. Cierpiał przez prawie 8 lat
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News