Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ING wyłączy wiele funkcji w środku tygodnia. Złe informacje dla klientów banku
Maria Glinka
Maria Glinka 14.04.2021 02:00

ING wyłączy wiele funkcji w środku tygodnia. Złe informacje dla klientów banku

Biznesinfo
Biznesinfo

ING przeprowadzi prace modernizacyjne w środku tygodnia. W trakcie półtoragodzinnej przerwy klienci nie będą mogli skorzystać z kilku usług. Utrudnienia pojawiają się w bankowości internetowej i mobilnej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędą się prace techniczne w ING

  • Jakie usługi zostaną czasowo wyłączone

  • Za pośrednictwem jakiego kanału komunikacji będzie można załatwić niektóre sprawy

ING z przerwą techniczną

ING to jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce, w którym konto posiada ponad 4,7 mln użytkowników. Każdy z nich powinien przygotować się na poważne utrudnienia. Zazwyczaj banki przeprowadzają prace modernizacyjne w weekendy. Tym razem ING postanowił usprawnić działanie systemu w środku tygodnia.

Zgodnie z planem przerwa techniczna ma rozpocząć się w nocy z czwartku na piątek (15/16 kwietnia). Modernizacja systemu informatycznego ING utrudni poruszanie się po bankowości elektronicznej między północą a 1:30.

Planujesz wydatki? Lepiej wypłać gotówkę. ING z utrudnieniami

Na jakie problemy powinni przygotować się klienci? Portal bankier.pl donosi, że w trakcie półtoragodzinnej przerwy użytkownicy nie będą mogli korzystać z niektórych funkcji kartowych w bankowości internetowej i mobilnej. Utrudnienia mogą dotknąć zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Od północy do 1:30 niedostępne będzie aktywowanie i ubezpieczanie kart, nadawanie kodów PIN i zmienianie limitów transakcyjnych. W tym czasie klienci nie będą mogli także zamówić karty płatniczej.

Na poziomie telefonu pojawią się utrudnienia w przypisywaniu kart w aplikacji Moje ING Mobile. Poza tym nie będzie można dodawać kart z portfeli zewnętrznych np. Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay.

W trakcie przerwy technicznej klienci ING nie wykonają także żadnych operacji na rachunku kart kredytowych. Czasowo wyłączona zostanie również możliwość zgłaszania się po pożyczki. Poza tym mogą pojawić się utrudnienia przy zakładaniu kont osobistych i oszczędnościowych.

Tym, co najbardziej może utrudnić finansowe aktywności w nocy z czwartku na piątek jest ograniczenie funkcjonalności systemu płatności. Przez 90 min klienci ING muszą liczyć się utrudnieniami w trakcie korzystania z płatności 3DSecure - przy transakcjach, które wymagają potwierdzenia jednorazowym kodem SMS.

Co zrobić, gdy w trakcie przerwy technicznej zgubimy kartę lub wciągnie ją bankomat? ING informuje, że zastrzeganie kart będzie odbywać się wyłącznie za pośrednictwem infolinii.

To jednak nie koniec utrudnień, z którymi w najbliższym czasie będą musieli zmierzyć się klienci ING. Na swojej oficjalnej stronie bank przekazuje, że problemy z czwartku mogą pojawią się również w nocy z sobotę na niedzielę (17/18 kwietnia). Druga w tym tygodniu przerwa techniczna będzie znacznie dłuższa - potrwa od północy do 5:30.

Już dzisiaj na utrudnienia powinni przygotować się także klienci innego dużego banku. BNP Paribas informuje, że w nocy ze środy na czwartek (14/15 kwietnia) między 23:00 a 00:30 serwis internetowy będzie niedostępny z uwagi na prace modernizacyjne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]