BiznesINFO.pl
Biznesinfo

Biznesinfo

ING wyłączy wiele funkcji w środku tygodnia. Złe informacje dla klientów banku

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

ING przeprowadzi prace modernizacyjne w środku tygodnia. W trakcie półtoragodzinnej przerwy klienci nie będą mogli skorzystać z kilku usług. Utrudnienia pojawiają się w bankowości internetowej i mobilnej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędą się prace techniczne w ING

  • Jakie usługi zostaną czasowo wyłączone

  • Za pośrednictwem jakiego kanału komunikacji będzie można załatwić niektóre sprawy

ING z przerwą techniczną

ING to jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce, w którym konto posiada ponad 4,7 mln użytkowników. Każdy z nich powinien przygotować się na poważne utrudnienia. Zazwyczaj banki przeprowadzają prace modernizacyjne w weekendy. Tym razem ING postanowił usprawnić działanie systemu w środku tygodnia.

Zgodnie z planem przerwa techniczna ma rozpocząć się w nocy z czwartku na piątek (15/16 kwietnia). Modernizacja systemu informatycznego ING utrudni poruszanie się po bankowości elektronicznej między północą a 1:30.

Planujesz wydatki? Lepiej wypłać gotówkę. ING z utrudnieniami

Na jakie problemy powinni przygotować się klienci? Portal bankier.pl donosi, że w trakcie półtoragodzinnej przerwy użytkownicy nie będą mogli korzystać z niektórych funkcji kartowych w bankowości internetowej i mobilnej. Utrudnienia mogą dotknąć zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Od północy do 1:30 niedostępne będzie aktywowanie i ubezpieczanie kart, nadawanie kodów PIN i zmienianie limitów transakcyjnych. W tym czasie klienci nie będą mogli także zamówić karty płatniczej.

Na poziomie telefonu pojawią się utrudnienia w przypisywaniu kart w aplikacji Moje ING Mobile. Poza tym nie będzie można dodawać kart z portfeli zewnętrznych np. Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay.

W trakcie przerwy technicznej klienci ING nie wykonają także żadnych operacji na rachunku kart kredytowych. Czasowo wyłączona zostanie również możliwość zgłaszania się po pożyczki. Poza tym mogą pojawić się utrudnienia przy zakładaniu kont osobistych i oszczędnościowych.

Tym, co najbardziej może utrudnić finansowe aktywności w nocy z czwartku na piątek jest ograniczenie funkcjonalności systemu płatności. Przez 90 min klienci ING muszą liczyć się utrudnieniami w trakcie korzystania z płatności 3DSecure - przy transakcjach, które wymagają potwierdzenia jednorazowym kodem SMS.

Co zrobić, gdy w trakcie przerwy technicznej zgubimy kartę lub wciągnie ją bankomat? ING informuje, że zastrzeganie kart będzie odbywać się wyłącznie za pośrednictwem infolinii.

To jednak nie koniec utrudnień, z którymi w najbliższym czasie będą musieli zmierzyć się klienci ING. Na swojej oficjalnej stronie bank przekazuje, że problemy z czwartku mogą pojawią się również w nocy z sobotę na niedzielę (17/18 kwietnia). Druga w tym tygodniu przerwa techniczna będzie znacznie dłuższa - potrwa od północy do 5:30.

Już dzisiaj na utrudnienia powinni przygotować się także klienci innego dużego banku. BNP Paribas informuje, że w nocy ze środy na czwartek (14/15 kwietnia) między 23:00 a 00:30 serwis internetowy będzie niedostępny z uwagi na prace modernizacyjne.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

INGutrudnienia w bankach

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >