Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ING, Pekao i wiele innych banków już zapowiedziało utrudnienia. Lepiej przygotować gotówkę
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 06.05.2022 18:54

ING, Pekao i wiele innych banków już zapowiedziało utrudnienia. Lepiej przygotować gotówkę

bankomat-kobieta-wypłata pieniędzy-euronet-biznesinfo
biznesinfo

Banki znowu zapowiedziały liczne utrudnienia w weekend. Prace serwisowe będą wykonywać: ING Bank Śląski, Bank Pekao, Toyota Bank, Volkswagen Bank i Bank Pocztowy. Klienci muszą być gotowi na problemy z dostępem do pieniędzy i aplikacji.

Banki będą pracować nad usprawnianiem bankowości internetowej, co w konsekwencji może oznaczać utrudnienia z dostępem do pieniędzy.

ING Bank Śląski ogłasza kilka przerw i brak dostępu do bankomatów

Od piątku (6 maja) do soboty (7 maja) w godz. od 22:00 do 6:00 i później od soboty (7 maja) do niedzieli w godz. od 19:00 do 6:00 klienci ING nie będą mogli otworzyć konta czy też zastrzec dokumentów tożsamości oraz zastrzeżeń odwołać. Lepiej jest więc uważać, aby w najbliższe weekendowe noce nie zgubić dokumentów. We wspomnianym czasie nie złożymy również wniosku o pożyczkę.

ING szykuje także zmiany na ostatnią godzinę soboty (7 maja), kiedy to nie zapłacimy kartą przez internet, gdzie będzie wymagane potwierdzenie 3D Secure. Nie przypiszemy także karty do telefonu i jej nie wycofamy. Takie operacje będą dla klientów możliwe dopiero po północy w niedzielę.

To jednak nie wszystko, bo w godz. od 0:00 do 2:30 w niedzielę (8 maja) klienci banku mogą mieć problemy z wybraniem gotówki w bankomatach sieci ING i Planet Cash.

Bank Pekao także zrobi przerwę

Bank Pekao zapowiedział z kolei przerwę w poniedziałek (10 maja) w godz. od 1:00 do 1:40, kiedy nie skorzystamy z płatności Blik oraz za pomocą aplikacji mobilnej. Złe wiadomości bank ma także dla osób chcących w tym czasie skorzystać z bankomatów czy terminali płatniczych. Jeśli więc planujemy w tym czasie jakieś transakcje, lepiej wcześniej wybrać gotówkę.

Toyota Bank z pracami serwisowymi

Toyota Bank przeprowadzi przerwę w niedzielę (8 maja) w godz. od 10:00 do 17:00. Przez dużą część dnia posiadacze konta w Toyota Bank będą mieli problem z dostępem do bankowości elektronicznej i telefonicznej.

Volkswagen Bank zapowiada utrudnienia

Z utrudnieniami w Volkswagen Bank trzeba będzie się liczyć z soboty (7 maja) na niedzielę (8 maja) w godz. od 23:00 do 3:00. Bank nie zapowiedział dokładnych utrudnień, ale lepiej w tym czasie nie dokonywać zakupów przez internet. Nie zadziała także 3D Secure.

Tagi: ING Pekao