BiznesINFO.pl
ING Bank Śląski zamyka placówki

Wikimedia Commons Silar CC4.0

Zapadła decyzja, ING zamyka placówki na terenie całego kraju. Bank zmuszony narodową kwarantanną

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

ING Bank Śląski wystosował ważny komunikat do klientów. Od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną zamknięte niektóre oddziały ING Express w centrach handlowych. Powodem takiej decyzji jest ogłoszenie narodowej kwarantanny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego ING Bank Śląski zamyka część placówek

  • Do kiedy potrwa zamknięcie

  • Jak działają banki w Sylwestra

ING Bank Śląski zamyka niektóre placówki

ING Bank Śląski został zmuszony przez narodową kwarantannę do podjęcia działań w sprawie punktów ING Express. Z racji, że od 28 grudnia do 17 stycznia, rząd zamknie część sektora handlowego, więc niektóre stoiska zostaną zamknięte. Dotyczy to przede wysepek w centrach handlowych na terenie całego kraju.

Pozostałe placówki umieszczone w centrach handlowych będą dalej funkcjonować, gdyż rząd nie zdecydował się na kompletne zamknięcie galerii. Zmienią się jednak godziny otwarcia, które mogą się różnić w zależności od danego miejsca. Dlatego najlepiej sprawdzić je na stronie banku.

Ponadto konsultacje ze specjalistami ING Banku Śląskiego dalej będą możliwe za pośrednictwem strony banku i aplikacji banku. Konsultanci pracują od 08:00 do 24:00.

Co więcej, ING Bank Śląski zmienił godziny działania placówek w Sylwestra. Samodzielne placówki będą otwarte od 10:00 do 14:00, natomiast punkty w centrach handlowych będą działać do zamknięcia galerii.

Nie tylko ING Bank Śląski. Inne banki również muszą zmienić godziny otwarcia

Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług banku 31 grudnia, lepiej zrobić to w godzinach porannych, gdyż później możemy już nie mieć takiej możliwości. Warto sprawdzić w internecie, do której otwarta jest konkretna placówka.

Tak też oprócz ING Banku Śląskiego, na ograniczenie godziny działania w sylwestra zdecydował się Bank Pekao, który również ograniczył godziny działania do 14:00. Te same godziny będą obowiązywać w BNP Paribas.

Z kolei Bank Millenium ogłosił jeszcze krótsze godziny działania na dzień 31 grudnia. Z placówek banku skorzystamy jedynie do godziny 13:00.

Natomiast Nest Bank wydłużył godziny działania swoich placówek względem konkurencji. W sylwestra oddziały będą funkcjonować do godziny 15:00.

W przypadku mBanku, wiele zależy od konkretnej placówki (wykaz znajduje się na stronie internetowej). Większość placówek zamyka się o 13:00, ale kilka z nich, znajdujących się w galeriach handlowych działa nawet do 17:00.

Klienci Banku Ochrony Środowiska w sylwestra nie będą mogli odwiedzić żadnego oddziału, gdyż wszystkie będą nieczynne. Ponadto należy pamiętać, że we wszystkich bankach ograniczone będą również godziny wykonywania przelewów, o czym pisaliśmy tutaj.

Podobne artykuły

500 plus

Twój portfel

Szykują się zmiany w programie 500 plus. Będzie waloryzacja świadczenia?

Czytaj więcej >
Podatki i opłaty

Twój portfel

Nowe podatki i opłaty już za pasem. Już wiemy, kiedy i ile zapłacisz

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.06.2019. n/z Polskie banknoty.

Twój portfel

Na świadczenie resort wydał już 840 mln zł. Jeszcze 2 mln Polaków ma prawo dostać, może tobie też się należy

Czytaj więcej >
Składki zdrowotne wzrosną

Twój portfel

Składki zdrowotne w górę. Braki w służbie zdrowia rząd chce łatać twoimi pieniędzmi

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.

Twój portfel

500 plus już droższe od elektrowni atomowej. Rok w rok na program wydajemy fortunę

Czytaj więcej >
Banknot z podobizną Lecha Kaczyńskiego zostanie wyemitowany już w listopadzie 2021 r.

Twój portfel

Banknot z Lechem Kaczyńskim już zaprojektowany. Niedługo emisja

Czytaj więcej >