BiznesINFO.pl
PKO ING utrudnienia w święta

Wikimedia Commons Diego Delso, delso.photo, License CC-BY-SA

Klientów banków czekają potężne ograniczenia. Większość spraw lepiej załatwić jeszcze przed Świętami

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

PKO i ING to tylko część banków, które planują spore utrudnienia w związku z świętami i Nowym Rokiem. Zawieszona praca oznacza m.in. trudności w wykonywaniu przelewów. Dlatego lepiej się pośpieszyć z pilnymi płatnościami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Placówki których banków będą otwarte w przerwie świąteczno-noworocznej

  • Do której godziny będzie można skorzystać z ich usług

  • Do której godziny będą realizowane przelewy

PKO oraz ING zapowiadają utrudnienia

PKO Bank Polski w Wigilię oraz Sylwestra zamknie większość swoich oddziałów. W związku z tym przelewy krajowe na rachunki w innych bankach będą realizowane tylko jeśli zostaną zlecone przed godziną 12:15. Z wyjątkiem przelewów w systemie Sorbnet, na ich zlecenie mamy czas do 13:45.

W przypadku ING Banku Śląskiego zmieniono godziny pracy oddziałów. W Wigilię będą zamknięte, natomiast 31 grudnia otwarte jedynie od 10:00 do 14:00. Portal bankier.pl wskazuje, że te godziny pracy dotyczą obsługi kasowej, stacjonarnej obsługi klienta korporacyjnego, sieci przedsiębiorców, a także działu sprzedaży w ING Lease i ING Commercial Finance.

Z kolei w placówkach handlowych stoiska ING Express będą działały w zależności od tego, kiedy zamyka się dana galeria. Warto przy tym zaznaczyć, że 24 grudnia od godziny 14:00 obowiązuje zakaz handlu, jednocześnie nie ma rano godzin dla seniorów.

24 i 31 grudnia w stoiskach ING Express można otwierać jedynie konta osobiste i oszczędnościowe. W te dni będą również funkcjonować infolinie tematyczne. Godziny ich działania można sprawdzić na stronie ing.pl. Ograniczone zostaną również przelewy do ZUS, innych banków i urzędów skarbowych. Jeśli nie zostaną zlecone do 11:30, będą realizowane dopiero w najbliższy dzień roboczy.

Nie tylko PKO i ING. BNP Paribas, mBank i inne banki także z utrudnieniami w święta

W Wigilię i Sylwestra utrudnienia planują również BNP Paribas Bank Polska, którego oddziały będą otwarte jedynie do 14:00. Przelewy internetowe (w tym zagraniczne) zostaną realizowane, jeśli zlecenie wpłynie do 12:30, a w placówkach do 11:00.

Envelo Bank oraz Bank Pocztowy w przerwie świątecznej będą przeprowadzać prace modernizacyjne, które potrwają od 18:00 w czwartek 31.12.2020 do 14:00 01.01.2021. Przez ten czas nie będzie można skorzystać z infolinii, bankowości elektronicznej, czy innych usług obu banków.

Getin Bank 24 grudnia zrealizuje przelewy krajowe do innych banków, jeśli zostaną zlecone do godziny 12:00, a 31 grudnia do 13:00. W przypadku przelewów ekspresowych Sorbnet, klienci mają czas do 14:30.

Placówki Banku Pekao będzie 24 grudnia i 31 grudnia będą otwarte jedynie do 14:00. W pozostałe dni czas ich pracy wyniesie jedynie 6 godzin dziennie.

W przypadku mBanku, w Wigilię zamknięta zostanie większość placówek, tak samo jak Centra Bankowości Prywatnej. Przelewy krajowe zostaną wykonane, o ile będą zlecone do godziny 9:55, późniejsze zostaną zrealizowane w następnym dniu roboczym. Dla płatności SEPA godzina graniczna to 11:15, dla Sorbnet 14:00, płatności SWIFT nie będą objęte zmianami.

24 grudnia zamknięte zostaną placówki Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), Santander Bank Polska, Banku Millenium oraz Nest Banku (w którym zamknięcie potrwa do 26 grudnia). Ponadto BOŚ i Santander będą zamknięte również w Sylwestra, natomiast Millenium tego dnia będzie otwarty jedynie do 13:00.

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >