BiznesINFO.pl

Wikimedia Commons Diego Delso, delso.photo, License CC-BY-SA

Klientów banków czekają potężne ograniczenia. Większość spraw lepiej załatwić jeszcze przed Świętami

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Placówki których banków będą otwarte w przerwie świąteczno-noworocznej

  • Do której godziny będzie można skorzystać z ich usług

  • Do której godziny będą realizowane przelewy

PKO oraz ING zapowiadają utrudnienia

PKO Bank Polski w Wigilię oraz Sylwestra zamknie większość swoich oddziałów. W związku z tym przelewy krajowe na rachunki w innych bankach będą realizowane tylko jeśli zostaną zlecone przed godziną 12:15. Z wyjątkiem przelewów w systemie Sorbnet, na ich zlecenie mamy czas do 13:45.

W przypadku ING Banku Śląskiego zmieniono godziny pracy oddziałów. W Wigilię będą zamknięte, natomiast 31 grudnia otwarte jedynie od 10:00 do 14:00. Portal bankier.pl wskazuje, że te godziny pracy dotyczą obsługi kasowej, stacjonarnej obsługi klienta korporacyjnego, sieci przedsiębiorców, a także działu sprzedaży w ING Lease i ING Commercial Finance.

Z kolei w placówkach handlowych stoiska ING Express będą działały w zależności od tego, kiedy zamyka się dana galeria. Warto przy tym zaznaczyć, że 24 grudnia od godziny 14:00 obowiązuje zakaz handlu, jednocześnie nie ma rano godzin dla seniorów.

24 i 31 grudnia w stoiskach ING Express można otwierać jedynie konta osobiste i oszczędnościowe. W te dni będą również funkcjonować infolinie tematyczne. Godziny ich działania można sprawdzić na stronie ing.pl. Ograniczone zostaną również przelewy do ZUS, innych banków i urzędów skarbowych. Jeśli nie zostaną zlecone do 11:30, będą realizowane dopiero w najbliższy dzień roboczy.

Nie tylko PKO i ING. BNP Paribas, mBank i inne banki także z utrudnieniami w święta

W Wigilię i Sylwestra utrudnienia planują również BNP Paribas Bank Polska, którego oddziały będą otwarte jedynie do 14:00. Przelewy internetowe (w tym zagraniczne) zostaną realizowane, jeśli zlecenie wpłynie do 12:30, a w placówkach do 11:00.

Envelo Bank oraz Bank Pocztowy w przerwie świątecznej będą przeprowadzać prace modernizacyjne, które potrwają od 18:00 w czwartek 31.12.2020 do 14:00 01.01.2021. Przez ten czas nie będzie można skorzystać z infolinii, bankowości elektronicznej, czy innych usług obu banków.

Getin Bank 24 grudnia zrealizuje przelewy krajowe do innych banków, jeśli zostaną zlecone do godziny 12:00, a 31 grudnia do 13:00. W przypadku przelewów ekspresowych Sorbnet, klienci mają czas do 14:30.

Placówki Banku Pekao będzie 24 grudnia i 31 grudnia będą otwarte jedynie do 14:00. W pozostałe dni czas ich pracy wyniesie jedynie 6 godzin dziennie.

W przypadku mBanku, w Wigilię zamknięta zostanie większość placówek, tak samo jak Centra Bankowości Prywatnej. Przelewy krajowe zostaną wykonane, o ile będą zlecone do godziny 9:55, późniejsze zostaną zrealizowane w następnym dniu roboczym. Dla płatności SEPA godzina graniczna to 11:15, dla Sorbnet 14:00, płatności SWIFT nie będą objęte zmianami.

24 grudnia zamknięte zostaną placówki Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), Santander Bank Polska, Banku Millenium oraz Nest Banku (w którym zamknięcie potrwa do 26 grudnia). Ponadto BOŚ i Santander będą zamknięte również w Sylwestra, natomiast Millenium tego dnia będzie otwarty jedynie do 13:00.

Tagi:

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]