BiznesINFO.pl
Iga Świątek będzie musiała zapłacić podatek od wygranej

Gao Jing/Xinhua News/East News

Iga Świątek zarobiła w Paryżu fortunę. Niestety, resort finansów już musiał się dobrać do wygranej

21 Października 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Wygrana Igi Świątek idzie w parze ze sporą sumą pieniędzy. Za swoje spektakularne zwycięstwo zdobyła 1,6 miliona euro, jednak od tej kwoty będzie musiała odprowadzić podatek.

Iga Świątek zapłaci podatek od wygranej

Iga Świątek, zwyciężczyni French Open 2020 otrzymała w nagrodę 1,6 mln euro, jednak od tej kwoty będzie musiała odprowadzić podatek.

– W Ministerstwie Finansów  nie są prowadzone prace związane ze zwolnieniem z opodatkowania wygranej w turnieju French Open 2020 – dowiedziała się „Rzeczpospolita” od resortu finansów.

Za wielkimi zwycięstwami idą wielkie pieniądze. Oficjalna strona internetowa Rolanda Garrosa prezentuje nagrody, na jakie mogą liczyć zwycięzcy. Za sam awans do półfinału można zdobyć ponad 425 tys. euro gratyfikacji, czyli równowartość 1,9 mln zł. Miejsce w finale zagwarantowało polskiej zawodniczce 800 tys. euro, czyli ponad 3,5 mln zł. Za zajęcie pierwszego miejsca wygrana wyniosła potężną sumę 1,6 mln euro, czyli ponad 7,1 mln zł. Jaka część wygranej Igi Świątek zasili polski budżet? W tej chwili jeszcze nie wiadomo.

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?2. Monice Olejnik puściły nerwy. Apeluje o zmianę decyzji, która podjął rząd3. Godziny dla seniorów dla dużo młodszych niż poprzednio. Polacy zapominają o ważnej zmianie

– Wobec braku wszystkich informacji mających wpływ na wysokość podatku należnego z tytułu wygranych i nagród uzyskanych w turnieju French Open 2020 (wysokość uzyskanego przychodu, kwota podatku zapłaconego we Francji, zasady opodatkowania wybrane przez podatniczkę, przyjęte koszty uzyskania przychodów) nie jest możliwe podanie nawet hipotetycznej kwoty tego podatku – powiedziało Ministerstwo Finansów w rozmowie z „Rz”.

Iga Świątek planuje zakup jachtu

W jednym z wywiadów, na który powołuje się „Rz”, Iga Świątek wyznała, że za swoją wielką wygraną planuje kupić jacht, ale z tym zakupem musi jeszcze poczekać.

Królowa Paryża zdradziła także, co było jej pierwszym zakupem za wysoką nagrodę. Na swoim instagramie opublikowała post  z podpisem „Wiele osób pytało mnie, co było pierwszą rzeczą, którą kupiłam po wygraniu Rolanda. No cóż… to jest odpowiedź”. Na załączonym zdjęciu widać było dziewięć plastikowych kaczuszek.

Podobne artykuły

Ozonatory robią furorę. Polacy w szale zakupów sprzętu, który do tej pory był sprzedawany profesjonalistom.

Finanse

Jedno urządzenie coraz częściej pojawia się w polskich domach. Pomaga zadbać o prawdziwą czystość

Czytaj więcej >
Kurs złotego umacnia się, ale na jak długo?

Finanse

Nie nadchodzi zbyt dobry okres dla złotówki. Czarne chmury nad polską walutą

Czytaj więcej >
By Wistula - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77468950

Finanse

PKO BP: ceny mieszkań czeka potężny spadek. Eksperci podają o ile

Czytaj więcej >
Właściciele galerii unikną podatku od przychodów z budynku?

Finanse

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowisko

Czytaj więcej >
Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >