Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 6 tys. samochodów zgłoszonych do UOKiK, wymagają pilnej naprawy. Ty też możesz dostać wezwanie
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 09:00

6 tys. samochodów zgłoszonych do UOKiK, wymagają pilnej naprawy. Ty też możesz dostać wezwanie

Hyundai i BMW z usterkami
Pixabay/HutchRock

Hyundai walczy z rażącymi wadami

Hyundai zgłosił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poważne problemy w modelach i30 (fd) i elantra (hd), które zostały wyprodukowane Korei Południowej. Chodzi o możliwość zwarcia elektrycznego w obwodzie zasilania modułu sterowania układem ABS/ESC i jego usterki.

Defekty dotyczą 5912 pojazdów i mogą zwiększać ryzyko wypadku na drodze. Hyundai oznajmił, że właściciele wadliwych pojazdów zostaną poinformowani o ewentualnej konieczność wizyty w autoryzowanej stacji obsługi.

BMW z problemami w poduszkach powietrznych

Z kolei kampania naprawcza BMW dotyczy 63 samochodów serii 1 (f52), serii 5 (g30) serii 5 tour (g31) serii 7 (g11) oraz m5 (f90).

We wszystkich autach, pochodzących z Niemiec, istnieje ryzyko przedostania się wilgoci do wnętrza poduszek powietrznych. W wyniku tej usterki ciśnienie w generatorze może być zbyt wysokie, co prowadzi do nieprawidłowego działania poduszek powietrznych. W celu naprawy wadliwego systemu bezpieczeństwa konieczna będzie wizyta w warsztacie BMW – podaje bankier.pl.