Hołownia mówi co zrobi
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 30 Czerwca 2020

Konferencja Szymona Hołowni. Tworzy nową formację i mówi o swojej decyzji na drugą turę wyborów

Polska 2050 – tak będzie nazywał się ruch Szymona Hołowni. Jego powstanie były już kandydat na prezydenta ogłosił we wtorek na konferencji prasowej.

Hołownia tworzy ruch

- Powstanie ruch społeczny, obywatelski, w formie stowarzyszenia. O nazwie Polska 2050 - zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej.

- Dzisiaj jego zarzewie tworzą ci, którzy są tu ze mną. To liderzy naszych lokalnych struktur. Spotkaliśmy się po wyborach, by powiedzieć sobie, ile jest w nas energii. Umówiliśmy się na to, by pracować dla ojczyzny i naszych dzieci – powiedział – cytowany przez Onet.pl – Hołownia.

W trakcie konferencji prasowej Hołownia zabrał głos również w sprawie drugiej tury wyborów prezydenckich. Były kandydat zapowiedział, że nie udzieli nikomu oficjalnego poparcia, zaznaczając jednak, że nie zagłosuje na Andrzeja Dudę. Nie wiadomo zatem, czy zagłosuje na Andrzeja Dudę czy też odda głos nieważny.

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia, który startował w niedzielnych wyborach jako kandydat niezależny uzyskał blisko 14 proc. poparcie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówce

Hołownia jak Olechowski

Ruch Hołowni może przypominać działanie Pawła Kukiza sprzed pięciu lat, kiedy to po sukcesie w I turze wyborów prezydenckich (zdobył prawie 21 proc.) powołał własny ruch i z powodzeniem wystartował do Sejmu. Warto jednak podkreślić, że prekursorem takiego działania był Andrzej Olechowski, który w wyborach 20 lat temu startując jako kandydat niezależny uzyskał nadspodziewanie dobry wynik, zajmując drugie miejsce z 18 proc. poparciem (drugiej tury wówczas nie było, ponieważ Aleksander Kwaśniewski osiągnął ponad 50 proc. poparcie w turze pierwszej). Po wyborach Olechowski powołał wraz z Maciejem Płażyńskim i Donaldem Tuskiem Platformę Obywatelską, która w pierwszej fazie funkcjonowania nie była partią a stowarzyszeniem.

Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćNajdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Siedmiu żołnierzy dopadło i wykorzystało 12-letnią dziewczynkę. Szczegóły zdarzenia są przerażające
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Ogromny wzrost emerytur. Nawet 600 zł, emeryci sami mogą sprawdzić różnicęOgromny wzrost emerytur. Nawet 600 zł, emeryci sami mogą sprawdzić różnicęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News