Fotel Prezydenta na Sali Posiedzeń Sejmu-wikimedia-Adrian Grycuk
wikimedia/Adrian Grycuk
Autor Radosław Święcki - 22 Lutego 2020

W zaledwie 4 dni zebrał ponad pół miliona złotych. Jeden z kandydatów rusza po fotel prezydencki

Szymon Hołownia zebrał od wtorku ponad pół miliona złotych na swoją kampanię - informuje sztab kandydata w wyborach prezydenckich.

Hołownia ogłosił we wtorek, że jego kampania wyborcza w całości będzie finansowana ze środków pochodzących z crowdfundingu i zaapelował do swojego sympatyków o finansowe wsparcie.

ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo prosteZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo prosteCzytaj dalej

Z jakim odzewem spotkał się kandydat na prezydenta? Pierwsze dni pokazują, że dość obiecującym. Pełnomocnik wyborczy Hołowni, Michał Kobosko zdradził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że od wtorku (tego dnia została uruchomiona zbiórka), na konto komitetu wpłynęło ponad pół miliona złotych. Kobosko podkreślił, że kwota ta jest zgodna z założeniami sztabu, a zbiórka będzie kontynuowana.

Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

- Tysiące osób odpowiedziało na naszą prośbę, wpłacając różne kwoty - od kilku złotych w górę; po pierwszym dniu zbiórki średnia wpłat wyniosła ok. 60 zł - powiedział Kobosko.

- Komunikaty Szymona Hołowni spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem. To jedyny kandydat, który prosi ludzi o pieniądze, bo ma ku temu podstawy: nie ma za sobą budżetu partii - dodał Kobosko, podkreślając, że zbiórka to "element planu kandydata na prezydenta".

Hołownia kandydatem obywatelskim

Kobosko przypomniał, że Hołownia "jest kandydatem obywatelskim, wspieranym przez ludzi, a nie przez organizacje, czy wielki biznes". Zbiórka ma trwać do 8 maja, czyli ostatniego dnia kampanii wyborczej przed pierwszą turą głosowania, która zostanie przeprowadzona dwa dni później.

Przypomnijmy, że Hołownia, który dotychczas znany były przede wszystkim jako publicysta katolicki i współprowadzący show TVN "Mam Talent", ogłosił start w wyborach prezydenckich na początku grudnia ub.r. Jego poparcie w sondażach kształtuje się na poziomie 7-12 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News