BiznesINFO.pl

pxhere.com/rawpixel.com

GIS wycofuje ze sprzedaży popularny gin. W płynie znaleziono szkło

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zalecenia GIS i firmy Wyborowa

  • Co mogą zrobić klienci, którzy zakupili alkohol

  • O którą partię alkoholu chodzi

GIS informuje o szkle w alkoholu

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku z informacją otrzymaną od konsumenta dotyczącą obecności fragmentu szkła w produkcie Seagram’s Gin, firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą partię ginu - Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371" - poinformowano na oficjalnej stronie GIS.

GIS przestrzega, że numer partii produktu klienci mogą znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki. Inspektorat będzie monitorował przebieg wycofywania produktu ze sprzedaży.

Jednocześnie GIS informuje, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. Do sprawy odniosła się firma Wyborowa, odpowiedzialna za produkcję Seagram’s Gin.

"Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu" - napisano na oficjalnej stronie producenta.

GIS i Wyborowa grzmią w sprawie ginu

Wyborowa podkreśla, że jej decyzja podyktowana jest troską o konsumentów. Co więcej, firma powołała także wewnętrzny zespół, który ma wyjaśnić przyczyny i skalę zaistniałej sytuacji, natomiast dotychczasowa analiza wykazała, że uszkodzenie obejmuje butelki dystrybuowane na terenie Polski.

"Jeżeli zidentyfikują Państwo butelkę potwierdzając numer partii produkcyjnej: 21011371, prosimy o powstrzymanie się od konsumpcji jej zawartości oraz o pilny kontakt z nasza infolinią: 22 5353235 - dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21 lub o wiadomość na adres email: [email protected]" - informuje Wyborowa.

Spółka podkreśla, że o zjawisku poinformowała nie tylko odpowiednie instytucje, ale również dystrybutorów produktu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie ze względu na bakterie salmonelli ze sprzedaży zostało wycofane mięso z kurczaka dystrybuowane do Lidla i Biedronki . Za jego produkcję odpowiada ten sam podmiot.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]