BiznesINFO.pl
Biznesinfo

pxhere.com/rawpixel.com

GIS wycofuje ze sprzedaży popularny gin. W płynie znaleziono szkło

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

GIS poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partię produktu Seagram’s Gin. Służby poinformowały, że określona partia może zawierać szkło. Do całej sprawy odniosła się także firma Wyborowa S.A.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są zalecenia GIS i firmy Wyborowa

  • Co mogą zrobić klienci, którzy zakupili alkohol

  • O którą partię alkoholu chodzi

GIS informuje o szkle w alkoholu

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku z informacją otrzymaną od konsumenta dotyczącą obecności fragmentu szkła w produkcie Seagram’s Gin, firma Wyborowa S.A. postanowiła wycofać całą partię ginu - Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371" - poinformowano na oficjalnej stronie GIS.

GIS przestrzega, że numer partii produktu klienci mogą znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki. Inspektorat będzie monitorował przebieg wycofywania produktu ze sprzedaży.

Jednocześnie GIS informuje, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. Do sprawy odniosła się firma Wyborowa, odpowiedzialna za produkcję Seagram’s Gin.

"Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu" - napisano na oficjalnej stronie producenta.

GIS i Wyborowa grzmią w sprawie ginu

Wyborowa podkreśla, że jej decyzja podyktowana jest troską o konsumentów. Co więcej, firma powołała także wewnętrzny zespół, który ma wyjaśnić przyczyny i skalę zaistniałej sytuacji, natomiast dotychczasowa analiza wykazała, że uszkodzenie obejmuje butelki dystrybuowane na terenie Polski.

"Jeżeli zidentyfikują Państwo butelkę potwierdzając numer partii produkcyjnej: 21011371, prosimy o powstrzymanie się od konsumpcji jej zawartości oraz o pilny kontakt z nasza infolinią: 22 5353235 - dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -21 lub o wiadomość na adres email: gin@wiecejinformacji.pl" - informuje Wyborowa.

Spółka podkreśla, że o zjawisku poinformowała nie tylko odpowiednie instytucje, ale również dystrybutorów produktu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie ze względu na bakterie salmonelli ze sprzedaży zostało wycofane mięso z kurczaka dystrybuowane do Lidla i Biedronki. Za jego produkcję odpowiada ten sam podmiot.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >