BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Gigantyczna liczba wniosków o świadczenie 500+. "Zainteresowanie jest ogromne"

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Patryk Solarczyk

Rodzice i opiekunowie wysłali już ponad milion elektronicznych wniosków na ponad 1,6 mln dzieci. 27 tysięcy z nich na 47 tys. dzieci zostało złożonych poprzez aplikację mZUS.

Tylko tydzień wystarczył rodzicom na wysłanie do ZUS ponad miliona wniosków o na ponad 1,6 mln dzieci. Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. są przyjmowane od 1 lutego. Wszystkim rodzicom, którzy wyślą prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci 500+ do 30 czerwca 2023 r.

Ogromne zainteresowanie świadczeniem

- Zainteresowanie jest ogromne. W pierwszych dniach lutego wpływało do nas tyle wniosków jakby od szybkości ich złożenia zależała wypłata – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

- Tymczasem rodzice i opiekunowie mają czas do końca kwietnia na wysłanie wniosku po to żebyśmy wypłacali im pieniądze bez żadnej przerwy. Lepiej nieco później a za to poprawnie – dodaje.

Według rzeczniczki, obecnie napływ wniosków jest wolniejszy. Rodzice wykorzystują tradycyjne kanały ich składania, czyli bankowość internetową czy PUE ZUS.

- Powoli, coraz większą popularność zyskuje nasz nowy kanał, czyli aplikacja mZUS. Dzięki niej wystarczy smartfon żeby wysłać do nas wniosek – zapewnia Kowalska-Matis.

Od 1 lutego tego roku ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek wyłącznie drogą elektroniczną - poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal [email protected] albo swoją bankowość elektroniczną.

Tagi:

500 plus

Podobne artykuły

Finanse

Jedna z największych mleczarni w Polsce bliska upadku
Czytaj więcej >

Finanse

Oszuści w natarciu. Wystarczyło kilka chwil, żeby poznanianie stracili setki tysięcy złotych
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejna instytucja finansowa z poważnymi problemami
Czytaj więcej >

Finanse

Pracownicy Biedronki otrzymają rekordowe premie. Na dodatkowe pieniądze załapie się wiele osób
Czytaj więcej >

Finanse

Kolejny bank ma duże problemy. Nie widać końca upadków i bankructw
Czytaj więcej >

Finanse

Upadają kolejne banki. Czy kryzys bankowy dotrze do Polski, jak bezpieczne są oszczędności Polaków
Czytaj więcej >
Patryk Solarczyk

Redaktor Biznesinfo. W przeszłości dziennikarz naukowo - technologiczny. Obecnie autor tekstów o tematyce ekonomicznej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]