Frankowicze wygrywają z bankiem
Obraz moritz320 z Pixabay
Autor Oktawian Góral - 13 Lipca 2020

Dobra wiadomość dla frankowiczów. Małżeństwo wygrało w sądzie z Getin Bankiem

Frankowicze górą! Głośna sprawa zakończyła się zwycięstwem kredytobiorców. Getin Bank będzie musiał oddać olbrzymie pieniądze. Sprawę rozpatrywał sąd w Warszawie.

Frankowicze coraz częściej dochodzą swoich praw przed sądami. A te w dużej mierze przyglądają się umowom jakie były zawierane z bankami i wyrokują na korzyść kredytobiorców. Tym razem warszawski sąd zarządził w sprawie jaka podzieliła frankowiczów i Getin Bank.

Frankowicze wygrywają z bankiem

Warszawski Sąd Okręgowy wskazał, że to frankowicze mieli rację w sporze z Getin Bankiem. Chodzi o kredyt, który został zaciągnięty w 2007 roku. Jak podaje portal Money, małżeństwo pożyczyło od banku 2 miliony złotych. Jednak w 2017 roku, gdy kurs szwajcarskiej waluty mocno poszybował w górę, do zapłaty mieli już 4,2 miliona złotych. Kredytobiorcy mieli ogromny problem ze spłatą swoich zobowiązań, bank postanowił wypowiedzieć im umowę. Roszczenia banku wobec byłych klientów, łącznie z odsetkami, przekroczyły 5 milionów złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?


Sąd oddalił powództwo Getin Banku, w uzasadnieniu podał, że umowa kredytu zawierała klauzule niedozwolone i tym samym jest po prostu nieważna. Klauzule dotyczyły sposobu przeliczania rat z franka szwajcarskiego na polską walutę. Jak podaje Money, najpewniej bank będzie składał od wyroku, który nie jest prawomocny, apelację. Mimo wszystko jest to ogromna nadzieja dla wszystkich, którzy zadłużyli się w szwajcarskim franku. Jak pokazują doniesienia z wokand nie jest to pierwszy wyrok, który całkowicie odrzuca wnioski banków, w ostatnim czasie mówimy o kolejnych pozytywnych dla klientów decyzjach banków.

Prawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuPrawo jazdy możesz stracić łatwiej niż ci się zdaje. I nie będziesz mieć na to wpływuCzytaj dalej

Ogromną zasługę w ochronie praw polskich frankowiczów ma Unia Europejska. Po koniec zeszłego roku Trybunał Sprawiedliwości wydał korzystny dla frankowiczów wyrok, który stał się precedensem. Lawina została wywołana. Wkrótce po wyroku TSUE polski Sąd Najwyższy wydał orzeczenie utrzymane w profrankowiczowym tonie. Jak podaje Money.pl, od chwili publikacji wyroku TSU na biurko Rzecznika Finansowego posypały się setki spraw frankowiczów. Klienci nie kryją swojego poirytowania zachowaniem banków i coraz rzadziej myślą o ugodowym załatwieniu sprawy. Kilka dni temu pisaliśmy także o tym, że Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zakłada pozew zbiorowy przeciwko państwu polskiemu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cechy świadczące o wysokiej inteligencji. Nie wszyscy je przejawiają
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Kontrolują już w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kary sypią jak z rękawa, możesz zapłacić 681 złKontrolują już w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kary sypią jak z rękawa, możesz zapłacić 681 złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News