BiznesINFO.pl
Forum Liderów PPP 17 czerwca 2021

Materiały prasowe

Forum Liderów PPP już 17 czerwca. Weź udział w bezpłatnej konferencji online

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Forum Liderów PPP organizuje bezpłatną konferencję online, na którą bardzo serdecznie Państwa zapraszamy. Konferencja odbędzie się dnia 17 czerwca 2021 roku w godzinach 10:00-15:00. Wydarzenie co roku objęte jest patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zakres tematyki tegorocznej edycji opracowany został na podstawie rekomendacji przedstawicieli podmiotów finansujących inwestycje, promotorów inicjujących strategiczne inwestycje infrastrukturalne oraz inwestorów realizujących projekty. Podczas konferencji będzie możliwość wysłuchania prelegentów, którzy poruszą kwestie z trzech obszarów tematycznych.

Pierwszy panel dyskusyjny będzie dotyczył zarządzaniem projektem PPP w oparciu o praktyczne przykłady. Często największą barierą dla skutecznego działania PPP są niewystarczające kompetencje samorządów, które nie mają wystarczającej wiedzy pozwalającej na właściwą ocenę efektywności przedsięwzięcia i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Mówione będzie także o wielu czynnikach wpływających na otoczenie inwestycji. Do takich zaliczają się kryzysy gospodarcze, zmiany polityczne, zmiany stóp procentowych, a także brak akceptacji społecznej dla planowej inwestycji. Uwzględnienie wyżej wymienionych obszarów może być kluczowe dla sukcesu planowej inwestycji, stąd też podczas konferencji będzie poświęcona im należyta uwaga.

Drugi obszar tematyczny poświęcony będzie bankowalności projektów. Termin ten odnosi się do procedur instytucji finansujących i kryteriów jakimi kieruje się bank przy podejmowaniu decyzji o kredytowaniu inwestycji partnerskich pomiędzy podmiotami publicznymi i prywatnymi. Z racji tego, że to właśnie w tym obszarze zachodzi decyzja o źródłach finansowania inwestycji, jest on niezwykle istotny dla potencjalnych kontrahentów.

Ostatnim etapem dyskusji będzie przybliżenie funkcjonowania pakietowego PPP, czyli tworzenia pakietów składających się z mniejszych, jednorodnych zadań, które zbiorczo stawałyby się potencjalnie interesujące dla inwestorów i instytucji finansujących projekty. W tej części konferencji głos zabiorą ci przedstawiciele samorządów, którzy już w przeszłości skutecznie zrealizowali projekty. Wspomogą ich również inwestorzy oraz przedstawiciele instytucji finansowych, które mają już doświadczenie w pracy nad podobnymi przedsięwzięciami.

Założenia PPP

Partnerstwo publiczno-prywatne daje podmiotom prywatnym szansę na inwestowanie w stabilne projekty. Korzyści nierzadko płyną do przedsiębiorców nawet przez okres 30 lat.

Forum Liderów PPP organizowane jest cyklicznie od 2016 roku i jest najchętniej wybieranym tego typu wydarzeniem w Polsce. W 2020 r. w konferencji udział wzięło ponad 400 osób, z kolei relacje na Youtube obejrzało prawie 70 tys. osób.

Warunki udziału

  • Udział online gratis. Warunkiem udziału online jest rejestracja na stronie www.forumliderowppp.pl

  • Udział osobisty i networking z prelegentami jest możliwy pod warunkiem uiszczenia opłaty w wysokości 1200 zł netto

  • Posiadamy ofertę marketingową, która może ułatwić Państwu tworzenie wizerunku partnera i eksperta wśród samorządów, instytucji finansujących, inwestorów i  doradców. Ofertę partnerską można zamówić pod adresem konferenjca@forumliderowppp.pl

Redakcja BiznesInfoAutor

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Od 1 lutego rusza składanie wniosków o 500 plus

Czytaj więcej >

Finanse

Mały ZUS plus dla przedsiębiorców. Dziś upływa termin składania wniosków

Czytaj więcej >

Finanse

Przez błąd w systemie ZUS wypłacał dwa świadczenia jednej osobie. Potem zażądał zwrotu pieniędzy

Czytaj więcej >
Podatek od psa funkcjonuje w ponad 400 gminach

Finanse

Dostaniesz nawet 36 120 zł i nic za to nie zapłacisz. Szykują się wielkie zmiany już za kilka miesięcy

Czytaj więcej >

Finanse

Prezydenci miast przyznali hojne premie swoim pracownikom. Rekord padł w Poznaniu

Czytaj więcej >
ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok (Iberion).

Finanse

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające. Seniorzy, którzy spełnią warunki, dostaną od ZUS nawet 1500 zł miesięcznie

Czytaj więcej >