pieniadze-wallpaperflare-cc0
wallpaperflare.com
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Co miesiąc dostaje 22 tys. zł emerytury. Zdradziła, co trzeba zrobić, by dostać takie pieniądze

Emerytura w wysokości 22 tys. zł przysługuje pewnej 81-latce. Z takim świadczeniem nie trzeba się martwić o godne życie na starość. Ale osób, które dostają emerytury powyżej 10 tys. zł jest w Polsce garstka. Ile trzeba pracować, żeby otrzymywać takie świadczenie?

Emerytura może być wysoka

81-letnia kobieta, która dostaje 22 tys. zł emerytury, pracowała ponad 61 lat i pełniła funkcję prezesa przedsiębiorstwa. Aby otrzymywać wysoką emeryturę, recepta jest tak naprawdę bardzo prosta - ciężka i długa praca, regularne opłacanie składek i zwracanie uwagi na podpisywane umowy o zatrudnienie.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

Co ciekawe, nie tylko ta kobieta otrzymuje emeryturę tej wielkości. To nawet nie jest najwyższa emerytura. Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, osób z prawem do emerytury powyżej 15 tys. zł jest w Polsce kilkanaście.

Emerytura powyżej 20 tys. tylko dla kilku osób w Polsce

Z kolei portal money.pl zwraca uwagę, że w naszym kraju są tylko cztery osoby, które dostają świadczenie powyżej 20 tys. zł. Najwyższa emerytura wypłacana przez ZUS wynosi 22 482 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

Waloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęWaloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęCzytaj dalej

- Najwyższe świadczenie otrzymuje mężczyzna, który na emeryturę przeszedł po 57 latach pracy, w wieku ponad 81 lat. Pamiętajmy, że każdy dodatkowy rok pracy w okresie, gdy przekraczamy granicę powszechnego wieku emerytalnego, może nam podnieść świadczenie o 8-10 proc. - mówi na łamach “Dziennika Gazety Prawnej” Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

Im dłuższa praca, tym wyższa emerytura

Jeżeli chcemy, aby emerytura była wyższa, to warto pamiętać o tym, że im dłuższy staż pracy, tym świadczenie będzie wyższe. Emerytura jest wyliczana na podstawie dwóch czynników - zebranego kapitału i prawdopodobnej długości życia. Im dłużej będziemy pracować i więcej składać odprowadzać, tym większe pieniądze na starość będą nam przysługiwać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
Żele antybakteryjne w końcu dostępne w sklepach popularnej sieci. Ich cena zaskakujeŻele antybakteryjne w końcu dostępne w sklepach popularnej sieci. Ich cena zaskakujeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News