Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Dostaje blisko 22,9 tys. zł emerytury. Ujawniamy sekret świadczenia najbogatszego polskiego emeryta
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 11.09.2020 02:00

Dostaje blisko 22,9 tys. zł emerytury. Ujawniamy sekret świadczenia najbogatszego polskiego emeryta

Najbogatszy emeryt dostaje co miesiąc prawie 23 tys. zł świadczenia.
ARKADIUSZ ZIOLEK/EASTNEWS

Sześciocyfrowa emerytura - jak wypracować takie świadczenie

Prawie 23 tys. zł wynosi najwyższa emerytura w Polsce. Co zrobić, żeby otrzymywać tak wysokie świadczenie? Najbogatszy emeryt pracował ciężko aż przez 61 lat. Do 81 roku życia. Przejście na emeryturę później niż jest to możliwe to tak naprawdę jedyny sposób na zwiększenie świadczenia, a w przyszłości może okazać się, że tylko dzięki dłuższej pracy emeryci nie będą żyć w ubóstwie.

Emeryt, który dorobił się najwyższego w Polsce świadczenia pochodzi z województwa lubelskiego. Przez 61 lat pracy zgromadził kapitał w wysokości 20 mln zł. Przez całe życie był związany z górnictwem, gdzie zaczynał na najniższych szczeblach - jako szeregowy, by potem awansować na stanowiska kierownicze.

Różnice w wieku emerytalnym są najbardziej dotkliwe dla kobiet, które w wieku 60 lat osiągają nieporównywalnie niższe świadczenie niż mężczyźni w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł2.  Widzowie nie mogli uwierzyć, co Szumowski zrobił podczas wywiadu. Tym razem zaskoczył absolutnie wszystkich

Emerytury w przyszłości

Już wcześniej pisaliśmy o tym, że przyszli emeryci nie będą mieli innego wyjścia niż chwila zwłoki z przejściem na emeryturę. Wielu młodych Polaków, którzy dopiero teraz wchodzą na rynek pracy za 40 lat będą zmuszeni żyć za głodowe stawki. Przyszli emeryci mogą mieć problem z płaceniem rachunków i za jedzenie, nie mówiąc już o lekach, czy jakichkolwiek przyjemnościach.

- Przyczynami komplikowania się sytuacji w sferze świadczeń emerytalnych będą: spadek dzietności, starzenie się społeczeństwa i wydłużanie się przeciętnej długości życia - stwierdziła w rozmowie z Polsat News.

Osoby, które w tym roku wejdą na rynek pracy w 2060 roku będą mogli liczyć na emeryturę w wysokości 3068,47 zł. Suma wydaje się wysoka, jednak eksperci przeanalizowali, że w tym samym czasie płaca minimalna w Polsce wyniesie 5740,93 zł, co za tym idzie emeryci będą zarabiać o wiele mniej niż najgorzej zarabiający Polacy.