Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > E-papieros na cenzurowanym. Resort zdrowia i GIS chcą ograniczyć dostęp
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 02.10.2019 02:00

E-papieros na cenzurowanym. Resort zdrowia i GIS chcą ograniczyć dostęp

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

E-papieros coraz popularniejszy

Elektroniczne papierosy są coraz popularniejsze. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych smaków “liquidów”, a rynek oferuje wiele urządzeń w różnych, atrakcyjnych cenach. Prawdziwą furorę e-papierosy zrobiły szczególnie wśród młodych ludzi, dla których urządzenia stały się alternatywą dla klasycznych wyrobów tytoniowych.

E-papieros na cenzurowanym

Popularność elektronicznych papierosów zaniepokoiła Główny Inspektorat Sanitarny. Zgodnie z informacji “Dziennika Gazety Prawnej”, instytucja zamierza wprowadzić pewne zmiany, które doprowadzą do ograniczenia dostępności takich produktów. GIS jest zdania, że aktualne przepisy wymagają doprecyzowania.

Ale fakt, że po elektroniczne papierosy zbyt często sięgają młodzi ludzie, nie jest jedynym dla którego GIS planuje nowelizację przepisów regulujących ten rynek. Jak się okazuje, istnieje zagrożenie wykorzystywania tych produktów do “wapowania” substancji odurzających.

E-papieros nie dla nieletnich

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaznaczył, że “celem nowych przepisów powinno być maksymalne ograniczenie dostępu osób nieletnich do e-papierosów”. Do prokuratury trafiły już pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w wyniku niewłaściwego stosowania wyrobów.

Według “Dziennika Gazety Prawnej” regulację rynku e-papierosów ma również w planach Ministerstwo Zdrowia, jednak nie wiadomo, kiedy to się wydarzy. Pierwszych kroków i decyzji można się spodziewać najwcześniej po wyborach parlamentarnych.