BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

E-papieros na cenzurowanym. Resort zdrowia i GIS chcą ograniczyć dostęp

2 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, w którym informuje o zagrożeniu związanym z niewłaściwym używaniem elektronicznych papierosów. Do prokuratury trafiły już zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa.

E-papieros coraz popularniejszy

Elektroniczne papierosy są coraz popularniejsze. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych smaków “liquidów”, a rynek oferuje wiele urządzeń w różnych, atrakcyjnych cenach. Prawdziwą furorę e-papierosy zrobiły szczególnie wśród młodych ludzi, dla których urządzenia stały się alternatywą dla klasycznych wyrobów tytoniowych.

E-papieros na cenzurowanym

Popularność elektronicznych papierosów zaniepokoiła Główny Inspektorat Sanitarny. Zgodnie z informacji “Dziennika Gazety Prawnej”, instytucja zamierza wprowadzić pewne zmiany, które doprowadzą do ograniczenia dostępności takich produktów. GIS jest zdania, że aktualne przepisy wymagają doprecyzowania.

Ale fakt, że po elektroniczne papierosy zbyt często sięgają młodzi ludzie, nie jest jedynym dla którego GIS planuje nowelizację przepisów regulujących ten rynek. Jak się okazuje, istnieje zagrożenie wykorzystywania tych produktów do “wapowania” substancji odurzających.

E-papieros nie dla nieletnich

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaznaczył, że “celem nowych przepisów powinno być maksymalne ograniczenie dostępu osób nieletnich do e-papierosów”. Do prokuratury trafiły już pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w wyniku niewłaściwego stosowania wyrobów.

Według “Dziennika Gazety Prawnej” regulację rynku e-papierosów ma również w planach Ministerstwo Zdrowia, jednak nie wiadomo, kiedy to się wydarzy. Pierwszych kroków i decyzji można się spodziewać najwcześniej po wyborach parlamentarnych.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >