BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dramat w restauracji McDonald’s. Kobieta pozwała sieć na grube tysiące
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 22.09.2023 13:32

Dramat w restauracji McDonald’s. Kobieta pozwała sieć na grube tysiące

Logo McDonald's
Domena publiczna

80-letnia kobieta złożyła pozew przeciwko restauracji McDonald’s. Jak twierdzi, doznała poważnych oparzeń w wyniku rozlania gorącej kawy. Media szacują, że może zgarnąć spore odszkodowanie.

Pozew

Powołując się na informacje przekazane przez NBC News, Interia.pl podaje, że do incydentu miało dojść w jednej z restauracji McDonald’s w San Francisco. 14 września 80-letnia Mable Childress złożyła pozew przeciwko restauracji sieci fast food. Kobieta twierdzi, że w wyniku rozlania kawy doznała "poważnych oparzeń, blizn i zaburzeń emocjonalnych”. Musiała również ponieść koszty związane z leczeniem. Media szacują, że 80-latka może zażądać od McDonald's nawet 25 tys. dolarów odszkodowania.

Popularna zabawka okazała się niebezpieczna dla dzieci, zawiera toksyny. GIS ostrzega.

Zamiast robić spokojnie zakupy, muszą pilnować zegarka. Cios w sklepy i klientów

Pracownicy nie zabezpieczyli odpowiednio kubka

Kobieta twierdzi, że pracownicy McDonald’s nie zabezpieczyli odpowiednio kubka. W pozwie zarzuca pracownikom naruszenie obowiązku staranności w związku z niezabezpieczeniem krawędzi kubka kawy. Kobieta stoi na stanowisku, iż zaniedbanie restauracji było w tym przypadku "istotnym czynnikiem”. Co więcej, Childress twierdzi, iż pracownicy McDonald’s ją zignorowali i odmówili pomocy. - Nie poświęcili jej czasu. Nikt jej w niczym nie pomógł. Musiała sama dotrzeć do szpitala - powiedział adwokat seniorki.

Dzień bez Samochodu w polskich miastach. Darmowa komunikacja dla wielu osób.

800 tys. dolarów za poparzenie nuggetsami

Do tych oskarżeń ustosunkował się kierownik restauracji, Peter Ou. - Poważnie podchodzimy do każdej skargi klienta. Kiedy później, tego samego dnia, pani Childress podzieliła się z nami swoim doświadczeniem, nasi pracownicy i zespół kierowniczy rozmawiali z nią w ciągu kilku minut i zaoferowali pomoc. Szczegółowo analizujemy to nowe roszczenie prawne - powiedział.

To nie pierwsza taka historia. Business Insider podaje, że kilka miesięcy temu McDonald’s musiał wypłacić 800 tys. dol. odszkodowania pewnej rodzinie. Ława przysięgłych z Florydy uznała, że to z winy restauracji małe dziecko zostało poparzone gorącymi nuggetsami z kurczaka.

Tagi: McDonalds