Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Popularna zabawka okazała się niebezpieczna dla dzieci, zawiera toksyny. GIS ostrzega
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 21.09.2023 19:39

Popularna zabawka okazała się niebezpieczna dla dzieci, zawiera toksyny. GIS ostrzega

Pepco
JiriMatejicek, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons / mat. inf. Pepco

Jeśli podczas ostatnich zakupów w markecie Pepco do Twojego wózka trafiły zabawki, lepiej przejrzyj je ponownie. GIS wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który może stanowić spore niebezpieczeństwo. Jaką zabawkę z Pepco należy zwrócić do sklepu i co niedozwolonego w niej wykryto?

Zabawki dla dzieci nie zawsze są bezpieczne

Zabawki dla dzieci zazwyczaj są bezpiecznie, jednak czasami z fabryk wychodzą przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie. Jakiś czas temu informowano o zabawkowym zestawie kosmetycznym dla dziewczynek marki Markwins Beatuy Brands (był sprzedawany m.in. w salonach Empik), w którym stwierdzono obecność niezdatnych do użycia barwników i konserwantów. 

Czy zabawka, o jakiej poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, również zawiera składniki drażniące i alergizujące delikatną skórę małoletnich? Oto szczegóły dotyczące zabawki, którą można, a nawet należy, niezwłocznie zwrócić do sklepu Pepco.

GIS ostrzega. Na tę zabawkę z Pepco lepiej uważać

20 września  2023 roku GIS po otrzymaniu informacji od Pepco wydał komunikat, w którym przekazano wieści o wycofaniu zabawki przeznaczonej dla dziewczynek. Mowa o produkcie kosmetycznym (oznaczenie PLU 340688), czyli kredzie do włosów z tatuażami.  Zabawka została wycofana z Pepco, ponieważ zawierała niedozwolone barwniki.

- W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki sztuczne - czytamy na oficjalnej stronie Pepco. Czy do zwrotu niebezpiecznej zabawki potrzebny jest paragon?

Zwrot feralnej zabawki do Pepco. Czy potrzebny jest paragon?

Aby oddać feralną zabawkę do dowolnego sklepu Pepco, paragon nie jest potrzebny. Wystarczy przynieść produkt, a przy kasie zostanie zwrócona pełna kwota, jaką klienci ponieśli podczas zakupu. 

Wycofany produkt z Pepco. Fot. materiały informacyjne Pepco.jpg
Wycofany produkt z Pepco. Fot. materiały informacyjne Pepco

Źródło: GIS, Pepco

Tagi: zabawki Zakupy