Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Dostał horrendalnie wysoki rachunek za prąd. Miał zapłacić ponad 1,2 mln euro
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 25.05.2023 10:21

Dostał horrendalnie wysoki rachunek za prąd. Miał zapłacić ponad 1,2 mln euro

Gniazdko elektryczne
Domena publiczna

Portal RTL Info informuje o mieszkańcu Belgii, który otrzymał bardzo wysoki rachunek za prąd. Mężczyzna dostał fakturę, z której wynikało, że ma do zapłaty ponad 1,2 mln euro. 

"Myślałem, że to żart"

W niedzielę, 30 kwietnia, Alexandre, mieszkaniec Mouscron w południowej Belgii, otrzymał pocztą swoje roczne rozliczenie za prąd. Rachunek opiewał na kwotę 1 279 611,43 euro. „Nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że to żart” - powiedział Alexandre w rozmowie z portalem.

Mężczyzna składał reklamację

Przez następne dwa dni mężczyzna kontaktował się z dostarczycielem energii, próbując dokonać reklamacji horrendalnie wysokiej faktury. Niestety, jego wysiłki nie przyniosły efektów.  

Dopiero kilka dni później jeden z pracowników firmy energetycznej zadzwonił do niego z wyjaśnieniami. Okazało się, że kwota widoczna na rachunku była spowodowana przez błąd komputera, a Alexandre nie musi płacić rachunku.

Błąd firmy energetycznej

Portal podaje, że błąd wziął się z tego, iż firma energetyczna, zamiast odjąć koszt energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne, które posiada mężczyzna, dodała je do rocznego rozliczenia. 

„Kiedy opowiadam tę historię, ludzie często się śmieją. Ale gdyby to oni otrzymali rachunek w takiej wysokości, myślę, że nikomu nie byłoby do śmiechu. Nie życzę nikomu tego uczucia, jakie poczułem, otwierając kopertę” - mówi Belg.

Tagi: ceny prądu