BiznesINFO.pl
US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP) / AFP)

East News, ANDREW CABALLERO-REYNOLDS

Trump się doczekał, ujawniono pierwsze oszustwo wyborcze. Na którym skorzystał

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Donald Trump chce być kategoryzowany jako człowiek czynów, a nie słów. Dlatego też spełnia swoje obietnice i weryfikuje uczciwość wyborów prezydenckich w USA. Właśnie w tej sprawie jest pierwszy sukces Donalda Trumpa - wykrycie wyborczego oszustwa. Czy bę

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Z czym związane było oszustwo wyborcze,

  • Na czyją korzyść zapadło rozstrzygnięcie w tej sprawie,

  • Czy Donald Trump ma jeszcze szanse na zwycięstwo.

Donald Trump walczy do końca

Donald Trump od samego początku trwania kampanii prezydenckiej nie poddawał się i walczył do samego końca o zwycięstwo. Początkowe sondaże dawały przewagę obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, jednakże topniała ona z każdą godziną.

Finalnie Donald Trump przegrał bój o reelekcję z Joe Bidenem startującym z ramienia Partii Demokratycznej. Biznesmen przegrał w kluczowych dla Republikanów stanach oraz takich, które zazwyczaj dają po 50 proc. szans każdemu z kandydatów - tzw. swing states.

Donald Trump pytany na antenie Fox News stwierdził, że ministerstwo sprawiedliwości i FBI pozostają bierne w sprawie wyborów prezydenckich i nagłaśnianych przez jego otoczenie oszustw wyborczych. - Po prostu przechodzą do kolejnego prezydenta - powiedział cytowany przez polsatnews.pl.

Donald Trump chce być uważany za człowieka czynu, dlatego też obietnice dotyczące składania protestów wyborczych postanowił spełnić. Jak się okazuje, odniósł on swój pierwszy sukces w związku ze sprawą wyborcy z hrabstwa Delaware w stanie Pensylwania. Jednak z pewnością nie takiego efektu się spodziewał.

Donald Trump i jego pierwszy śledczy sukces

Na niekorzyść Donalda Trumpa, sądy odrzucają niektóre z jego protestów wyborczych uznając je po prostu za bezzasadne. Powiodło się w przypadku 70-letniego mężczyzny, który oddał głos w imieniu swojej zmarłej matki. Czy faktycznie wyrok okazał się korzystny?

Dwusieczność pewnych przywilejów może być zdradliwa. Bruce Bartman dopuścił się przestępstwa wyborczego, ale zarejestrował on swoją teściową i matkę jako Republikanki. De facto mężczyzna był przychylny Donaldowi Trumpowi i popełnione przez niego oszustwo wyborcze było na korzyść prawicowego polityka.

Mężczyzna w sierpniu zarejestrował kobiety jako Republikanki, a w imieniu swojej matki złożył wniosek o możliwość głosowania korespondencyjnego - podaje polsatnews.pl. Głos oddany w imieniu zmarłej 12 lat temu kobiety wpłynął do komisji wyborczej 28 października. Ostatecznie mężczyzna przyznał się do oszustwa.

Po zliczeniu głosów ze wszystkich stanów USA, Joe Biden może liczyć na 306 głosów elektorskich, natomiast Donald Trump na 232. Zaprzysiężenie nowego prezydenta nastąpi już 20 stycznia. Jest to już pewne, ponieważ elektorzy już oddali głosy i Joe Biden oficjalnie figuruje jako prezydent elekt.

Warto nadmienić, że 23 listopada, czyli jeszcze przed głosowaniem elektorów z 11 grudnia, General Services Administration potwierdziła zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >
Ustawa o hulajnogach już podpisana przez prezydenta

Polska i Świat

Ustawa o hulajnogach elektrycznych w końcu jest. Czekaliśmy aż 5 lat

Czytaj więcej >
Lech Walesa, former president of Poland and Nobel Prize for peace laureate, is pictured on February 3, 2021 during an interview in his office in Gdansk, Poland. - Polish freedom icon and Nobel laureate Lech Walesa on Wednesday said Russian opposition figure Alexei Navalny is a "hero" who is well on his way towards deserving the famous peace prize. (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP)

Polska i Świat

Lech Wałęsa szuka pracy w internecie. Były prezydent jest bankrutem

Czytaj więcej >